Going. | Patchlab - AV NOC 2 | FIEDEL - Hotel Forum

Patchlab - AV NOC 2 | FIEDEL

22:00 | Sobota, 15 października 2016
Hotel Forum

Impreza

15 zł

15 zł

Wydarzenie w ramach Patchlab Festival w Krakowie.

Wisieńka na torcie, czyli w AV NOC 2 Patchlab Festival 2016 pełne zanurzenie w berlińskich dźwiękach prosto z Berghain i monochromatycznych wizualach realizowanych przez czołówkę VJi z Londynu, Wiednia i Budapesztu. A to wszystko w samym środku legendarnego Hotelu Forum.

FIEDEL [Ostgut Ton, Fiedelone, MMM] / Berlin
Eltron John / Ktoś Cię Kocha
Sylwia / NYP
B.Baran / Unitrax / Rotten Periodicity

Visuals:
4youreye [AT]
ElasticEye [UK]
Attaray Visual [HU]

Hotel Forum
przedsprzedaż 15 zł
na miejscu 20 zł

www.residentadvisor.net/dj/fiedel
soundcloud.com/fiedelone
soundcloud.com/eltron-john
soundcloud.com/paradoxproject/paradox-podcast-044-sylwia
soundcloud.com/bartekbaran88
www.4youreye.at
www.moreeyes.co.uk
attaray.wordpress.com


FIEDEL [Ostgut Ton, Fiedelone, MMM] / Berlin - producent związany od dawna z wytwórnią Ostgut, rezydent Berghain. Jeden z prawdziwych mistrzów berlińskiej sceny muzycznej, wymyka się stereotypowym wyobrażeniom o tamtejszym nurcie techno, zestawiając pozornie przeciwstawne style, minimalizm z house, ciężkie electro, a nawet hi-NRG, tworzy syntezę nastrojów prowadząc w zaskakujące opowieści.
Wychował się z Brandenburgii, będąc pod wpływem artystów starej szkoły hip hop jak Mantronix, Egyptian Lover i wczesnych dzieł Depeche Mode i Kraftwerk nasłuchiwał zza berlińskiego muru audycji Moniki Dietl w Radio 4U w Berlinie Zachodnim. W latach 90-tych zaczął regularnie grać w Mitte w klubie Subversiv, by wkrótce potem nawiązać współpracę z zaprzyjaźnionym Errorsmith tworząc MMM. Po kilku latach intensywnej produkcji i mocnego koncertowania w duecie, Fiedel postawił na własną produkcję ugruntowując sobie w krótkim czasie silną pozycję jako DJ, rezydent Ostgut (od 2000 roku), a później w Berghain. Na kompilacji Fünf miał swoje pierwsze wydanie solo pod Ostgut, a następnie w Various (2013) i Ostgut Ton | Zehn (2015). W 2012 roku założył własną wytwórnię Fiedelone, nadając swojej produkcji bardziej osobisty charakter; w 2014 roku jego live-set miał premierę w Berghain.

ELTRON JOHN / Ktoś Cię Kocha - didżej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do fachu. Jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej. Miłośnik i kolekcjoner winylu, gra głęboką, często surową, ale zawsze przepojoną uczuciem muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno.
Eltron ma za sobą wiele lat występów w klubach w całej Polsce i Europie. Wielokrotnie gościł na najważniejszych krajowych festiwalach (Unsound, Nowa Muzyka, Audioriver, Open’er), a także na legendarnym Sonarze w Barcelonie. W 2008 roku był uczestnikiem Red Bull Music Academy, w 2014 reprezentował Polskę w Boiler Room. Nagrywa dla wytwórni Pets Recordings/STEP, U Know Me, The Very Polish Cut-Outs/Transatlantyk, Uncanny Valley, MOST oraz S1 Warsaw.

SYLWIA / Sentel, NYP - dj’ka i producentka osiadła w Berlinie. Zaczynała jako część duetu Sentel, którego działalność utorowała drogę do winylowej 12” w londyńskim Granholme Records. Solowy projekt Sylwii rozpoczął się w Krakowie, gdzie organizowała znaczące wydarzenia muzyczne i była ważnym ogniwem lokalnej sceny. Na swoim koncie ma już występy w legendarnym Panorama Bar, Tresorze oraz podczas CTM, scenę dzieliła m.in. z Neil Landstrumm, Inigo Kennedy, Perc, AnD, Recondite, Blawan. W swoich setach skupia się na szczerym przekazywaniu muzycznej pasji, wzbogacając swoje techno o surowe i industrialne pasaże.

BARTEK BARAN / Unitrax / Rotten Periodicity - dj, producent, promotor. Współtworzył projekt Sentel, którego dwunumerowa EP „Chapel 20/Widow”, przygotowana dla warszawskiego labelu Concrete Cut, została doceniona zarówno przez polskie, jak i zagraniczne środowisko muzyczne. Jako Sentel przygotował też dobrze przyjęte remixy artystów techno i house, takich jak The Phantom, Space Ladies, Intreau czy Ill Cosby z Car Crash Set z Seattle. Projekt zakończył wydaniem trzynumerowej EPki 'Shut Your Eyes’ w 2010 roku. Występował w wielu miastach w Polsce i zagranicą - w Niemczech, Albanii oraz Szwecji. Obecnie współtworzy duet producencki Unitrax, który ma już na swoim koncie wydawnictwo dla The Very Polish Cut-Outs. Pod koniec roku ukaże się EP z dwoma autorskimi numerami dla labelu Transatlantyk. Od niedawna można usłyszeć go w duecie z Chino. Muzycy wykonują na żywo improwizowaną muzykę taneczną. Zadebiutowali legendarnym 7h jamem w klubie Szpitalna 1 w Krakowie, a szerszej publiczności zaprezentowali się na otwarciu zeszłorocznej edycji festiwalu Unsound.
Więcej na patchlab.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej