Going. | Patchlab - AV NOC 2 | FIEDEL - Hotel Forum

Patchlab - AV NOC 2 | FIEDEL

22:00 | Sobota, 15 października 2016
Hotel Forum

Impreza

15 zł

15 zł

Wydarzenie w ramach Patchlab Festival w Krakowie.

Wisieńka na torcie, czyli w AV NOC 2 Patchlab Festival 2016 pełne zanurzenie w berlińskich dźwiękach prosto z Berghain i monochromatycznych wizualach realizowanych przez czołówkę VJi z Londynu, Wiednia i Budapesztu. A to wszystko w samym środku legendarnego Hotelu Forum.

FIEDEL [Ostgut Ton, Fiedelone, MMM] / Berlin
Eltron John / Ktoś Cię Kocha
Sylwia / NYP
B.Baran / Unitrax / Rotten Periodicity

Visuals:
4youreye [AT]
ElasticEye [UK]
Attaray Visual [HU]

Hotel Forum
przedsprzedaż 15 zł
na miejscu 20 zł

www.residentadvisor.net/dj/fiedel
soundcloud.com/fiedelone
soundcloud.com/eltron-john
soundcloud.com/paradoxproject/paradox-podcast-044-sylwia
soundcloud.com/bartekbaran88
www.4youreye.at
www.moreeyes.co.uk
attaray.wordpress.com


FIEDEL [Ostgut Ton, Fiedelone, MMM] / Berlin - producent związany od dawna z wytwórnią Ostgut, rezydent Berghain. Jeden z prawdziwych mistrzów berlińskiej sceny muzycznej, wymyka się stereotypowym wyobrażeniom o tamtejszym nurcie techno, zestawiając pozornie przeciwstawne style, minimalizm z house, ciężkie electro, a nawet hi-NRG, tworzy syntezę nastrojów prowadząc w zaskakujące opowieści.
Wychował się z Brandenburgii, będąc pod wpływem artystów starej szkoły hip hop jak Mantronix, Egyptian Lover i wczesnych dzieł Depeche Mode i Kraftwerk nasłuchiwał zza berlińskiego muru audycji Moniki Dietl w Radio 4U w Berlinie Zachodnim. W latach 90-tych zaczął regularnie grać w Mitte w klubie Subversiv, by wkrótce potem nawiązać współpracę z zaprzyjaźnionym Errorsmith tworząc MMM. Po kilku latach intensywnej produkcji i mocnego koncertowania w duecie, Fiedel postawił na własną produkcję ugruntowując sobie w krótkim czasie silną pozycję jako DJ, rezydent Ostgut (od 2000 roku), a później w Berghain. Na kompilacji Fünf miał swoje pierwsze wydanie solo pod Ostgut, a następnie w Various (2013) i Ostgut Ton | Zehn (2015). W 2012 roku założył własną wytwórnię Fiedelone, nadając swojej produkcji bardziej osobisty charakter; w 2014 roku jego live-set miał premierę w Berghain.

ELTRON JOHN / Ktoś Cię Kocha - didżej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do fachu. Jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej. Miłośnik i kolekcjoner winylu, gra głęboką, często surową, ale zawsze przepojoną uczuciem muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno.
Eltron ma za sobą wiele lat występów w klubach w całej Polsce i Europie. Wielokrotnie gościł na najważniejszych krajowych festiwalach (Unsound, Nowa Muzyka, Audioriver, Open’er), a także na legendarnym Sonarze w Barcelonie. W 2008 roku był uczestnikiem Red Bull Music Academy, w 2014 reprezentował Polskę w Boiler Room. Nagrywa dla wytwórni Pets Recordings/STEP, U Know Me, The Very Polish Cut-Outs/Transatlantyk, Uncanny Valley, MOST oraz S1 Warsaw.

SYLWIA / Sentel, NYP - dj’ka i producentka osiadła w Berlinie. Zaczynała jako część duetu Sentel, którego działalność utorowała drogę do winylowej 12” w londyńskim Granholme Records. Solowy projekt Sylwii rozpoczął się w Krakowie, gdzie organizowała znaczące wydarzenia muzyczne i była ważnym ogniwem lokalnej sceny. Na swoim koncie ma już występy w legendarnym Panorama Bar, Tresorze oraz podczas CTM, scenę dzieliła m.in. z Neil Landstrumm, Inigo Kennedy, Perc, AnD, Recondite, Blawan. W swoich setach skupia się na szczerym przekazywaniu muzycznej pasji, wzbogacając swoje techno o surowe i industrialne pasaże.

BARTEK BARAN / Unitrax / Rotten Periodicity - dj, producent, promotor. Współtworzył projekt Sentel, którego dwunumerowa EP „Chapel 20/Widow”, przygotowana dla warszawskiego labelu Concrete Cut, została doceniona zarówno przez polskie, jak i zagraniczne środowisko muzyczne. Jako Sentel przygotował też dobrze przyjęte remixy artystów techno i house, takich jak The Phantom, Space Ladies, Intreau czy Ill Cosby z Car Crash Set z Seattle. Projekt zakończył wydaniem trzynumerowej EPki 'Shut Your Eyes’ w 2010 roku. Występował w wielu miastach w Polsce i zagranicą - w Niemczech, Albanii oraz Szwecji. Obecnie współtworzy duet producencki Unitrax, który ma już na swoim koncie wydawnictwo dla The Very Polish Cut-Outs. Pod koniec roku ukaże się EP z dwoma autorskimi numerami dla labelu Transatlantyk. Od niedawna można usłyszeć go w duecie z Chino. Muzycy wykonują na żywo improwizowaną muzykę taneczną. Zadebiutowali legendarnym 7h jamem w klubie Szpitalna 1 w Krakowie, a szerszej publiczności zaprezentowali się na otwarciu zeszłorocznej edycji festiwalu Unsound.
Więcej na patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  most     warszawskiego     wydawnictwo     legendarnego     cosby     krakowie     wyznawca     berghaineltron     charakterystycznych     koncertowania     takze     ciezkie     koncie     zawsze     wiednia     legendarnym     przekazywaniu     unsoundwiecej     wszystko     uncanny     ugruntowujac     pelne     winylu     miastach     synteze     pets     berlinie     zachodnim     niemczech     otwarciu     uczuciem     swojej