Going. | Patchlab - Media Lab 1 - Pawilon Wyspiańskiego

Wydarzenie w ramach Patchlab Festival w Krakowie.
Swoboda użycia | Media Lab 1

W tym roku podczas festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab, Media Lab, czyli warsztaty, prowadzą specjaliści z Centrum Cyfrowe, którzy pokażą jak legalnie korzystać z otwartych zasobów Internetu oraz jak być bezpiecznym w sieci, ograniczyć zagrożenia, nie dać się zwariować i być przygotowanym na problemy.
Zajęcia prowadzone są w j. polskim.

SWOBODA UŻYCIA. Otwarte zasoby i domena publiczna
15.10 | sobota | 15:00 – 19:00
10 zł | ilość miejsc ograniczona

Chcesz wykorzystywać otwarte zasoby w swoich działaniach twórczych i komercyjnych? Chcesz mieć pewność, że to, co znajdujesz w sieci można swobodnie i legalnie wykorzystywać i przetwarzać? Chcesz poznać mechanizmy i narzędzia umożliwiające dzielenie się efektami własnych działań w sposób otwarty? Ten warsztat to przystępne wprowadzenie do prawa autorskiego i otwartego licencjonowania oraz przystępny przewodnik po bezmiarze zasobów cyrkulujących w sieci. Dzięki niemu będziesz bez obaw korzystał(a) i przetwarzał(a) dostępne treści, będziesz potrafił(a) posługiwać się licencjami Creative Commons do własnych celów oraz będziesz wiedział(a), o czym należy pamiętać, jeśli chcesz zarabiać na domenie publicznej.
Prowadzenie: Aleksandra Janus, Kamil Śliwowski (Centrum Cyfrowe)

/ Centrum Cyfrowe to think-and-do-tank pracujący na rzecz zmiany społecznej i zwiększenia zaangażowania obywatelskiego przy wykorzystaniu potencjału narzędzi cyfrowych oraz modeli współpracy opartych na dzieleniu się zasobami i wiedzą. Zrzesza ekspertów zajmujących się budową społeczeństwa cyfrowego w Polsce i stanowi miejsce debaty nad jego rozwojem, oraz będzie aktywnie budować jego elementy.

/ Aleksandra Janus – antropolożka, badaczka, specjalistka ds. otwartości w instytucjach kultury w Centrum Cyfrowym, kuratorka i współautorka projektu Laboratorium muzeum. Wspólnie z zespołem Centrum Cyfrowego pomaga instytucjom kultury korzystać z potencjału technologii poprzez wdrażanie nowych, otwartych modeli dzielenia się zasobami. Prowadzi badania publiczności instytucji kultury, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach. Współpracuje z instytucjami poszukującymi efektywnych sposobów angażowania publiczności.

/ Kamil Śliwowski – animator i trener edukacji medialnej, przewodniczący Koalicji Otwartej Edukacji, zaangażowany w projekt Creative Commons Polska, współpracownik Fundacji Panoptykon. wykłada na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Po pracy prowadzi serwis o otwartych zasobach w sieci www.otwartezasoby.pl.

patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  otwarte     angazowania     publiczna1510     aleksandra     sztuki     panoptykon     warsztaty     publicznejprowadzenie     zasobami     dzialan     muzeum     zaangazowany     zwiedzajacych     zespolem     1500     budowac     sposobow     dzielenie     problemy     obaw     czyli     licencjonowania     stanowi     jego     kultury     poprzez     modeli     wlasnych     miec     wwwotwartezasobyplpatchlabpl     zmiany     instytucji