Going. | Patchlab - Media Lab 2 - Pawilon Wyspiańskiego

Wydarzenie w ramach Patchlab Festival w Krakowie.
Bezpieczeństwo w sieci | Media Lab 2

W tym roku podczas festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab, Media Lab, czyli warsztaty, prowadzą specjaliści z Centrum Cyfrowe, którzy pokażą jak legalnie korzystać z otwartych zasobów Internetu oraz jak być bezpiecznym w sieci, ograniczyć zagrożenia, nie dać się zwariować i być przygotowanym na problemy.
Zajęcia prowadzone są w j. polskim.

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI?
16.10 | niedziela | 15:00 – 19:00
10 zł | ilość miejsc ograniczona

Bezpieczeństwo w sieci nie należy do problemów, którymi organizacje i instytucje zajmują się na co dzień, mimo że coraz intensywniej wykorzystujemy Internet w naszej pracy. Coraz częściej jednak korzystamy do celów służbowych z prywatnego sprzętu, ważne dane przechowujemy w kieszenie w telefonie, komunikujemy się prywatne i zawodowo za pomoc narzędzi i serwisów, o których bezpieczeństwie wiemy nic lub niewiele.
Jak nie dać się zwariować, ograniczać zagrożenia i być przygotowanym na problemy? Nad tym będziemy pracować podczas warsztatu. Warsztat pozwoli Ci zrozumieć istniejące zagrożenia i metody samoobrony chroniące Twoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Podczas warsztatu poruszymy takie zagadnienia, jak:

- najważniejsze zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa i prywatności w sieci (i nie tylko)
- podstawy bezpieczeństwa podstawowych narzędzi (przeglądarka, smartphnone)
- przegląd metod zachowania prywatności w sieci
- bezpieczeństwo i kontrola nad treściami tworzonymi przez organizacje (prywatność, kontrola nad kanałami komunikacji publicznej jak media społecznościowe i prywatnej jak dyski sieciowe, dokumenty online)

Prowadzenie: Kamil Śliwowski (Centrum Cyfrowe, Koalicja Otwartej Edukacji)/ Centrum Cyfrowe to think-and-do-tank pracujący na rzecz zmiany społecznej i zwiększenia zaangażowania obywatelskiego przy wykorzystaniu potencjału narzędzi cyfrowych oraz modeli współpracy opartych na dzieleniu się zasobami i wiedzą. Zrzesza ekspertów zajmujących się budową społeczeństwa cyfrowego w Polsce i stanowi miejsce debaty nad jego rozwojem, oraz będzie aktywnie budować jego elementy.

/ Aleksandra Janus – antropolożka, badaczka, specjalistka ds. otwartości w instytucjach kultury w Centrum Cyfrowym, kuratorka i współautorka projektu Laboratorium muzeum. Wspólnie z zespołem Centrum Cyfrowego pomaga instytucjom kultury korzystać z potencjału technologii poprzez wdrażanie nowych, otwartych modeli dzielenia się zasobami. Prowadzi badania publiczności instytucji kultury, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach. Współpracuje z instytucjami poszukującymi efektywnych sposobów angażowania publiczności.

/ Kamil Śliwowski – animator i trener edukacji medialnej, przewodniczący Koalicji Otwartej Edukacji, zaangażowany w projekt Creative Commons Polska, współpracownik Fundacji Panoptykon. wykłada na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Po pracy prowadzi serwis o otwartych zasobach w sieci www.otwartezasoby.pl.

patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  wspolautorka     cyfrowego     edukacji     dzielenia     zagrozenia     tworzonymi     cyfrowej     technologii     problemy     aleksandra     zrzesza     koalicja     ramach     publicznosci     wykorzystujemy     koalicji     jego     debaty     polskimbezpieczenstwo     wspolnie     projekt     specjalisci     cyfrowym     zwariowac     festival     legalnie     korzystamy     sieci     wykorzystaniu     chroniace     elementy     efektywnych