Going. | Koncert: Voices of The Cosmos - EC1 Łódź - Miasto Kultury

12 października 2019 odbędzie się kolejny koncert w Planetarium EC1. Tym razem będziemy gościć pod naszą kopułą projekt „Voices of the Cosmos”, stworzony przez Rafała Iwańskiego, Wojciecha Ziębę i Sebastiana Soberskiego.

Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej, łącząc je ze ścieżkami instrumentalnymi stworzonymi przy użyciu instrumentów elektronicznych oraz obiektów akustycznych.

Bogactwo oraz oryginalność dźwięków wykorzystanych w kompozycjach spowodowały, że dotychczasowe albumy projektu, „Voices of the Cosmos” (2011) oraz „Voices of the Cosmos II” (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje, a same inicjatywa uzyskała uznanie w środowisku naukowym, w placówkach kulturalnych i na festiwalach muzycznych. W trakcie koncertu w Planetarium EC1 uczestnicy będą się mogli zapoznać także z materiałem z wydanego w tym roku krążka „Voices of the Cosmos III”.

Z działalnością projektu można zapoznać się pod adresami http://www.voicesofthecosmos.pl oraz https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej