Going. | Przećwicz! Do czterech razy sztuka! Spotkanie IV - Muzeum Sztuki w Łodzi

Przećwicz! Do czterech razy sztuka! Spotkanie IV

13:13 | Sobota, 26 października 2019

Muzeum Sztuki w Łodzi

Warsztat

1 zł

1 zł

Zapraszamy na specjalny cykl spotkań PRZEĆWICZ! Do czterech razy sztuka! przygotowujących do 9. edycji wojewódzkiego interdyscyplinarnego konkursu „Do czterech razy sztuka!”.

KIEDY: 26 października (sobota) godz. 13.13
GDZIE: ms¹, ul. Więckowskiego 36

Na czwartym spotkaniu PRZEĆWICZ! Do czterech razy sztuka! przećwiczymy na cztery różne sposoby abstrakcję. Choć pierwsza akwarela abstrakcyjna powstała w 1910 roku, to do dziś dla niektórych ten temat to „prawdziwa abstrakcja”. Dlatego będzie gra w abstrakcje geometryczne. Punktem wyjścia kolejnej zabawy będzie punkt, a także linia (prosta, falista, zygzakowata… a może jeszcze jakaś inna?) Będą piony, poziomy, diagonale (czyli skosy), a także łuki (ale bez strzał). Wszystko po to, żeby oswoić tego strasznego potwora ABSTRAKCJĘ!
Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Konkurs „Do czterech razy sztuka!” to interdyscyplinarny konkurs organizowany dla dwóch grup wiekowych uczennic i uczniów klas V – VI oraz VII i VIII szkół podstawowych w województwie łódzkim. Konkurs łączy zainteresowania i wiedzę z zakresu literatury, historii i wiedzy o sztuce XX i XXI wieku. Założony przez nas interdyscyplinarny charakter zmagań, niestandardowe zadania na poszczególnych etapach oraz zajęcia przygotowujące do udziału w nim sprawiły, że konkurs ma stabilną, ugruntowaną i wysoko ocenianą pozycję wśród konkursów dedykowanych uczennicom i uczniom szkół podstawowych.
Spotkania obejmują twórcze warsztaty, mini-wykłady, gry i zabawy kreatywne dotyczące historii Muzeum Sztuki w Łodzi oraz historii sztuki XX i XXI wieku.
Na spotkania PRZEĆWICZ! Do czterech razy sztuka! zapraszamy uczennice i uczniów szkół podstawowych. Udział w cyklu nie obliguje do uczestnictwa w konkursie.

Koszt: 1 zł od osoby
Obowiązują zapisy drogą elektroniczną, email: k.madrzycka@msl.org.pl

Więcej informacji na: https://tinyurl.com/yxskbf5m

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej