Going. | Pięć Smaków: Azjatycka Noc Grozy - Kino Muranów

Pięć Smaków: Azjatycka Noc Grozy

19:30 | Piątek, 25 października 2019

Kino Muranów

Film

66 zł

66 zł

"Najstraszniejsze seanse w roku nadchodzą wielkimi krokami. Trzy niezwykle mroczne opowieści doskonale wprowadzą nas w klimat tegorocznego Halloween, a przy okazji staną się preludium do kolejnej edycji Pięciu Smaków.

Tajska legenda o zjawie zamieszkującej w ciałach młodych dziewcząt; paranoiczny koreański thriller o lękach kryjących się pod łóżkiem, a także indyjski baśniowy horror o ludzkiej chciwości. Tegoroczna odsłona Azjatyckiej Nocy Grozy to niepokojąca podróż w odmęty ludzkiej (i nie tylko) natury. Razem z naszymi bohaterami zaznamy przygód, których z pewnością nie chcemy doświadczyć we własnym życiu. Aby jednak wprowadzić ukojenie dla zszarganych nerwów i zaciśniętych żołądków, jak co roku, w przerwie między filmami zapraszamy na pyszny azjatycki poczęstunek.

Program wieczoru:

20:00 Tumbbad, reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104'
22:00 Krasue: zimne tchnienie, reż. Sittisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122'
00:00 poczęstunek z Panią Onigiri
00:30 Kiedy śpisz, reż. Lee Kwon, Korea Płd 2018, 108'

Bilety dostępne w Going, na piecsmakow.pl oraz w kasie Kina Muranów.

Uwaga, podwójna noc grozy!

W związku z ogromnym zainteresowaniem Azjatycką Nocą Grozy zdecydowaliśmy się nastraszyć Was podwójnie! Noc Grozy odbędzie się w tym roku dwukrotnie: identyczny zestaw filmów zostanie wyświetlony w piątek i sobotę, 25 i 26 października.


TUMBBAD
reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104'
Mroczna opowieść o chciwości, która potrafi sprowadzić nas aż w głąb samego piekła. Vinayak jako dziecko odkrywa legendę o niezwykłym skarbie ukrytym w piwnicach podupadłego dworu Tumbbad. Po latach, już jako dorosły mężczyzna wraca w rodzinne strony, aby zdobyć bogactwo, nie bacząc na złowieszcze słowa o strzegącej je klątwie.

Imponujący scenografią, zrealizowany w od dekad nietkniętych ludzką stopą lokacjach, "Tumbbad" stał się pierwszym indyjskim filmem otwierającym Critic's Week Festiwalu w Wenecji.

KRASUE: ZIMNE TCHNIENIE / KRASUE: INHUMAN KISS
reż. Sitisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122'
Zgodnie ze starą tajską legendą Krasue to krwiożercza zjawa, która wchodzi w ciała młodych dziewcząt, aby za ich pomocą zdobywać pożywienie. Nastoletnia Sai niespodziewanie odkrywa, że sama padła ofiarą klątwy. W nocy jej głowa oddziela się od ciała i atakuje mieszkańców wioski.

"Krasue: zimne tchnienie" to świeże spojrzenie na tajlandzkie legendy, z ukłonami w stronę klasyki rodzimego i zachodniego kina grozy. Film został w tym roku tajskim kandydatem do Oscara.

KIEDY ŚPISZ / DOOR LOCK
reż. Lee Kwon, Korea Południowa 2018, 102'
Kyung-min żyje w nieustającym lęku. Mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, mimo zaawansowanych zabezpieczeń, nie daje jej upragnionego poczucia bezpieczeństwa, a w prywatnej przestrzeni pojawia się coraz więcej śladów czyjejś obecności. To, co na początku wydawało się jedynie chorobliwą obsesją, szybko przeradza się w mrożący krew w żyłach horror. Zagrożenie przychodzi z miejsca, które uważamy za bezpiecznego - ze wnętrza naszego domu.

Film jest remakem licznie nagradzanego hiszpańskiego przeboju pt. "Słodkich snów" / "Mientras duermes" z 2011 roku."

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej