Going. | Słowianin na emigracji - zaduszki bluesowe - Free Blues Club

Słowianin na emigracji - zaduszki bluesowe

20:00 | Sobota, 2 listopada 2019

Free Blues Club

Koncert

Free

Free

Od 2011 roku, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”. Z powodu kapitalnego remontu, DK Słowianin organizuje koncerty pn. „Słowianin na emigracji”.

„Zaduszki bluesowe” w tym roku odbędą się we Free Blues Clubie.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Podczas tego wyjątkowego wieczoru , oprócz „After Blues” – inicjatora spotkań, wystąpią również: Free Blues Band, Barbara Włodarczyk i duet Max Knyrek i Paweł Łucki.


„Zaduszki Bluesowe” rozpoczynają się 2 listopada o godz. 20:00 we Free Blues Clubie.

WSTĘP WOLNY, ALE ORGANIZATORZY PROSZĄ O PRZYNIESIENIE KARMY DLA KOTÓW, KTÓRĄ PRZEKAŻĄ DLA STOWARZYSZEŃ ZAJMUJĄCYCH SIĘ OPIEKĄ NAD KOTAMI WOLNO ŻYJĄCYMI.

Do wejścia na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki. Więcej informacji na temat gdzie można je odebrać już wkrótce.


AFTER BLUES - szczecińska formacja z 40-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie ma 13 wydawnictw autorskich i udział w projektach innych wykonawców, a także wiele koncertów w Polsce i za granicą. Janusz „Kosa” Kosiński tak pisał o muzykach: Zespół "After Blues" to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, "życiowymi" tekstami i słowiańskim brzmieniem. To wszystko na bluesowy język przekładają dwaj muzycy - Waldemar Baranowski i Leszek Piłat. Obaj do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwili świat. I co ciekawe - jednoczesne granie na basie, gitarze, dwóch odrębnych zestawach wspomnianej perkusji i śpiewanie przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Poruszają się w świecie bluesowych kompozycji bardzo swobodnie - czy to wykonując standardy czy utwory własne. Są tak niesamowici jak piękna jest ich sztuka. Po prostu: AFTER BLUES . Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z którymi przez lata współpracowali, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.

Free Blues Band - grupa bluesowa grająca już ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza bluesowym programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory np. J.Hendrix’a . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.
Sklad zespołu:
Andrzej Malcherek - guit. voc.
Agnieszka Malcherek - hammond organ
Mateusz Pawelec - bass guit.
Dariusz Kamiński - drums


Barbara Włodarczyk - to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma wciąż młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną. Barbara na co dzień śpiewa z zespołem LUZ Blues, a od dwóch lat współpracuje również z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

Max Knyrek i Paweł Łucki
są uczniami Pracowni Muzycznej Alegretto i Waldemara Baranowskiego.
Są laureatami dwóch ogólnopolskich przeglądów gitarowych.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej