Going. | Klub Krótkiego Kina: Sundance Shorts - Kino Pałacowe

Klub Krótkiego Kina: Sundance Shorts

19:00 | Poniedziałek, 4 listopada 2019

Kino Pałacowe

Film

12 zł

12 zł

W ramach kolejnego spotkania Klubu Krótkiego Kina zapraszamy na selekcję najlepszych filmów z kultowego Sundance Festival. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensacja tegorocznego festiwalu: hipnotyzująca polska animacja Acid Rain, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Filmy krótkometrażowe — ograniczone jedynie przez ich czas trwania — są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu — te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.
Wprowadzenie: Emilia Mazik

PROGRAM:
Sometimes I Think About Dying, reż. Stefanie Abel Horowitz, USA, 12'
Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Kanada/ Tunezja/ Katar/ Szwecja, 25'
Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

The Minors, reż. Robert Machoian, USA, 10'
Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

Acid Rain, reż Tomek Popakul, Polska, 26'
Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Fast Horse, reż. Alexandra Lazarowich, Kanada, 13'
Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

Muteum, reż. Äggie Pak Yee Lee, Estonia/Hong Kong, 4' Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.

Łączny czas: 90 minut

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Klub Krótkiego Kina powrócił – poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej