Going. | Dźwięki Świata w Wytwórni - OUM - Klub Wytwórnia

Dźwięki Świata w Wytwórni - OUM

19:00 | Niedziela, 8 marca 2020

Klub Wytwórnia

Koncert

90 zł

90 zł

Wytwórnia prezentuje autorski cykl koncertów „Dźwięki Świata w Wytwórni”, który został zainicjowany i zorganizowany we współpracy z norweskim klubem world music Cosmopolite Scene z Oslo. Zapraszamy w niezwykłą muzyczną podróż do różnych zakątków Ziemi!

W ramach cyklu prezentować będziemy muzykę z całego świata, a w szczególności z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Pomysł na „Dźwięki Świata” zrodził się nie tylko z miłości do muzyki i odkrywania nowych brzmień, ale także z szacunku do różnorodności kulturowej, która objawia się w każdej dziedzinie sztuki. Będziemy udowadniać, że muzyka potrafi łączyć, a nie dzielić, przybliżać twórczość najciekawszych artystów i tym samym zachęcać naszą publiczność do poszerzania muzycznych horyzontów.

Pierwszym koncertem w ramach „Dźwięków Świata w Wytwórni” będzie występ artystki z Maroka – Oum. Zapowiada się naprawdę wyjątkowy Dzień Kobiet!

OUM – właściwie Oum El Ghaït Benessahraoui, to urodzona w 1978 w Casablance marokańska artystka, wokalistka i songwriterka, obdarzona niezwykle silnym, uwodzicielskim głosem, która poprzez łączenie różnych gatunków muzycznych wyróżnia się oryginalnością. Jej twórczość jest absolutnie szczera, poruszająca i pełna zaangażowania społecznego. W tekstach artystka dotyka istotnych tematów. Utwory przepełnia zmysłowość i rodzaj uduchownienia. Znajdziemy w nich inspiracje jazzem, soulem, muzyką gospel i afrykańską, tradycyjną muzyką marokańską oraz rytmami Gnawy i Hassani, dzięki czemu Oum stała się ambasadorką kultury marokańskiej i nazywana jest marokańską divą.

Początek koncertu o 19:00.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej