Going. | Thaïs - Opera Bałtycka w Gdańsku

Według Julesa Masseneta muzyka miała przede wszystkim sprawiać przyjemność i prowokować głębokie przeżycia, tak więc starał się komponować i takie dobierał treści swoich dzieł.

„Thaïs” to historia pięknej kurtyzany, która hipnotyzuje swoich wielbicieli wdziękiem i urodą. Jej rozpustne życie jest jednak solą w oku młodego mnicha, Atanaela. Za wszelką cenę próbuje on nawrócić rozwiązłą kobietę i udaje mu się, ale w wyniku tej osobliwej krucjaty odkrywa, że tak naprawdę nie o nawrócenie chodziło, lecz o zdobycie miłości niezwykłej i magicznej Thaïs. Na tę jest jednak za późno – wybranka Atanaela umiera.

„Thaïs” to opowieść o namiętnościach, które targają ludźmi, ale też o zagrożeniach wynikających z nadmiernej religijnej fascynacji. To również otwarcie pola do dyskusji o hierarchii wartości: czy ważniejsza jest miłość i doczesne namiętności, czy wieczne zbawienie…?


OPERA CHAT (Jerzy Snakowski)
26 października 2019 (sobota)

Pół godziny przed spektaklem zapraszamy na prelekcje Jerzego Snakowskiego, który pokrótce zaprezentuje dzieło i wskaże możliwe ścieżki interpretacyjne, dzieląc się przy tym z widzami ciekawostkami i anegdotami związanymi z tytułem. W przerwie na monitorach w foyer pokażemy natomiast co podczas antraktu dzieje się za kurtyną, porozmawiamy też z realizatorami i wykonawcami. A po spektaklu zaprosimy widzów na operowy chat na żywo z Jerzym Snakowskim. W foyer operowy ekspert czekać będzie na tych, którzy będą chcieli na gorąco podzielić się swoimi refleksjami, emocjami czy wątpliwościami.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej