Going. | PERFOstacja: Koncert Antoniny Nowackiej - TRAFO

PERFOstacja: Koncert Antoniny Nowackiej

19:00 | Środa, 30 października 2019

TRAFO

Koncert

Free

Free

PERFOstacja*: Koncert Antoniny Nowackiej (Antonina Nowacka)
kuratorka: Emilia Orzechowska (EM Aku)
współpraca: Fundacja W788
Koncert odbędzie się w ramach cyklu porezydencyjnych prezentacji będących częścią programu rezydencyjnego W788 w Kozielcu prowadzonego przez artystkę Elżbietę Jabłońską.

Antonina Nowacka - wokalistka, kompozytorka, artystka sztuk wizualnych. Absolwentka wydziału Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury Indonezji (etnomuzykologia ISI Yogyakarta). Zainteresowana głosem jako instrumentem o nieograniczonym potencjale, będacym m.in. medium aktywizacji i eksploracji przestrzeni, zwłaszcza miejsc w przyrodzie ukrytych, opuszczonych, odosobnionych. Źródła inspiracji czerpie m.in. z muzyki sakralnej różnych kultur i okresów, impresjonizmu, minimalizmu, spektralizmu. Współtworzy duet audiowizualny WIDT, z którym występowała na najciekawszych festiwalach nowej awangardy w Europie: Unsound, KRAAK, UH Fest, Sonic Arts Revisited, Counterflows, Shiny Toys, Supernormal, dzieląc scenę z pionierami minimalizmu i muzyki komputerowej takimi jak David Behrman, Charlemagne Palestine, Vito Rici. Współpracuje z muzykami, producentami, artystami, performerami. Współtworzy również zespół TEYAS z legendą gatunku breakcore, Christophem De Babalon.

*PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.
Kuratorka: Emilia Orzechowska

Wystawa realizowana w ramach cyklu Kawy, których nie wypiję, dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, oraz ze środków Miasta Szczecin / Szczecin Floating Garden.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej