Going. | Informance 5/5 | Zell & Nesso - KATO

Informance 5/5 | Zell & Nesso

18:30 | Niedziela, 27 października 2019

KATO

Impreza

Free

Free

Rejestracja na A<festival 2019
https://afestival.pl/#newsletter

ŁH: Dotychczas wydawało mi się, że kod służy do tworzenia najróżniejszych form związanych z cyberprzestrzenią. My, zwykli śmiertelnicy, zachwycamy się nim tylko powierzchownie – przez wyśmienicie działające smartfony, piękne aplikacje i sprawne systemy sterowania ruchem. Podczas informance 5/5 | Zell & Nesso będzie inaczej – kod jest na pierwszym planie, a muzyka i wizualizacje stanowią tylko jego tło.

AK: Zadałam ostatnio pytanie znajomej programistce dotyczące tego, czy mogę rozwiązać dane zagadnienie w formie kodu, usłyszałam lekko pobłażliwym i rozbawionym tonem “wykodzić możesz dosłownie wszystko”. Definicja programowania stała się tak otwarta i rozbudowana jak pojęcie “sztuka”, może nawet coraz bardziej tożsama. Jako narzędzie ma niewyobrażalny potencjał który dopiero niedawno został dostrzeżony a możliwości wciąż rosną. Czekam na kolejne eksperymenty i chcę zobaczyć więcej.

Zamiast bębniarza grającego na perkusji – programista stukający na klawiaturze w niewiarygodnym tempie. Zamiast nutowej partytury – linijki kodu. Coś, co dla niektórych wydawało się futurologiczną mrzonką, dziś triumfalnie wkracza na parkiety klubów i do sal koncertowych. Nie sposób w tym momencie wyrokować, czy artyści tworzący programy, które generują w czasie rzeczywistym dźwięki układające się w piosenki, będą przyszłością muzyki. Jedno jest jednak pewne: trudno zignorować fenomen, w jaki powoli przeradza się “algorytmiczny rave”. Po weekendowych imprezach, gdzie na własne oczy (i uszy) przekonacie się, że informatyk może wcielić się w rolę DJ-a, zajrzyjcie na ostatnią odsłonę naszego informance’u. Przed po zabawie czas na trochę ambientu.

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu
Aleksandra Kopeć (AK) – Producentka festiwalu

A<FESTIVAL / #afestival
festiwal twórców przestrzeni miejskiej
EDUKACJA | INNOWACJA | INTEGRACJA | EKSPERYMENT

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej