Going. | Bydgoska Orkiestra Improwizowana - koncert do "Misji na Marsa" - MÓZG

Bydgoska Orkiestra Improwizowana - koncert do "Misji na Marsa"

21:00 | Sobota, 9 listopada 2019

MÓZG

Koncert

Free

Free

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to zespół formujący się przy okazji pojedynczych wydarzeń, składający się z lokalnych muzyków, niekiedy z gościnnym udziałem artystów z innych miast.

Tego wieczoru zagramy do filmu niemego, który w tym roku kończy 101 lat!

"Misja na Marsa" (Himmelskibet) opowiada historię wyprawy kilku śmiałków pojazdem Excelsior na Marsa. Inaczej niż w filmach późniejszych, planeta nie jest zamieszkiwana przez wrogich kosmitów, ale przyjaźnie nastawione ludzkie istoty. Mars przypomina tutaj wyidealizowaną rajską krainę, stylizowaną na antyczną Grecję. Panuje tu miłość, piękno, dobro i pokój. Marsjanie są symbolem tego wszystkiego, czego na Ziemi brakuje. Dzielni aeronauci wracają więc na Ziemię w towarzystwie pięknej Marsjanki, która ma zainicjować nowe, pełne harmonii i spokoju życie na naszej planecie.

Reż.: Holger-Madsen
Wystąpili: G. Tolnæs, Z. Petersen, N. Neiiendam, A. Blütecher, L. Jacobson
Dania 1918, 81 min.


|Improwizacja zespołowa| to proces grupowego komponowania powstającego w wyniku współpracy równorzędnych wykonawców. Wszelkie decyzje twórcze mogą powstać w dowolnym momencie. Odpowiedzialność za powstającą kompozycję spoczywa na każdym z wykonawców, sieć powiązań rośnie w trakcie próby, co w rezultacie powoduje rozwój narracji muzycznej.
BOI ma na swoim koncie dwie instalacje słowno-muzyczne stworzone przy okazji bydgoskiego Tupot Poetycki, koncert w fordońskiej Starej Synagodze, oraz występ podczas 13th MÓZG Festival.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej