Going. | 61. Jazz Jamboree: Lucky Peterson & The Organizations - Klub Stodoła

61. Jazz Jamboree: Lucky Peterson & The Organizations

19:00 | Sobota, 26 października 2019

Klub Stodoła

Koncert

120/170 zł

120/170 zł

Lucky PETERSON - vocals, Hammond B3, keyboards & guitar
Tamara TRAMELL - featured vocalist
Shawn KELLERMAN - guitar
Rachid GUISSOUS - keyboards
Michael NUNNO - bass
Raul VALDES - drums

Legendarny amerykański bluesman Lucky Peterson to mistrz gitary bluesowej i organów Hammond B3.
W 2019 roku świętuje 50. rocznicę profesjonalnego występu.
Urodził się w Buffalo w stanie Nowy Jork w 1964 roku. Był synem Jamesa Petersona, znanego gitarzysty bluesowego i właściciela „The Governor’s Inn”, popularnego klubu i regularnego przystanku dla najsłynniejszych bluesmanów.
To w klubie ojca, Little Lucky Peterson, jak go wtedy nazywali, dowiedział się bardzo wcześnie, że jego prawdziwym powołaniem jest muzyka, a w szczególności Blues!
Już w wieku 3 lat Little Lucky Peterson dał swój pierwszy koncert i zamiast wychodzić i bawić się z innymi dziećmi, kręcił się po klubie ucząc się i grając z licznymi artystami, którzy tam występowali. Jedna z największych legend bluesa, Willie Dixon, zachwycony talentem Little Lucky Petersona, wyprodukował jego pierwszy album „Our Future” wydany dla wytwórnii „Today / Perception Records” ,gdy ten miał zaledwie 5 lat!!!.
Po wydaniu płyty Petersona zaczęły zapraszać telewizje i zaczął występować m.in. w tak slynnych wówczas programach jak; „Ed Sullivan show”, „Tonight show” i „What's my line”.
Dzięki temu pierwszemu albumowi Little Lucky zdołał dotrzeć i przyciągnąć uwagę całego kraju,a to wszystko dzięki piosence napisanej dla niego przez jego ojca. Hit „1-2-3-4” pochodzący z pierwszej płyty małego Petersona to wersja wielkiego przeboju Jamesa Browne'a „Please, Please, Please”.
Reszta jest historią - chciałoby się rzec.
Będąc nastolatkiem Lucky grał na gitarze i klawiszach nagrywając i koncertując z takimi legendami muzyki bluesowej jak Etta James, Little Milton, Otis Rush, Kenny Neil i Bobby „Blue” Band, żeby wymienić tylko niektórych.
Na początku lat 90. zaczął nagrywać własne albumy dla tak prestiżowych wytwórnii jak; Alligator Records, Verve, Gitane, Universal, Dreyfus, JSP Records i od tamtej pory intensywnie koncertuje na całym świecie ze swoją grupą The Organization prezentując swój własny oryginalny styl współczesnego bluesa, łącząc soul, R&B, gospel i rock and roll. W marcu 2018 r. Lucky Peterson został nominowany wraz z Taj Mahalem , Keb Mo i Robertem Crayem przez JAZZ FM w Wielkiej Brytanii do nagrody „Best Blues Act”.
Od 2018 r. Lucky Peterson intensywnie koncertuje w ramach trasy „The Blues are back!”. W skład zespołu, który usłyszymy podczas tegorocznej edycji festiwalu Jazz Jamboree wchodzi Lucky Peterson (wokal, gitara, Hammond B3 i fortepian), któremu towarzyszy jego zespół The Organisation (Shawn Kellerman na gitarze, Rachid Guissous na klawiszach, Timothy Waites na basie i Raul Valdes na perkusji) oraz utalentowana piosenkarka z Teksasu, która jest również żoną Lucky'ego Petersona, - Tamara Tramell – wykonująca fascynującą mieszankę południowego soulu i nowoczesnego R&B.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej