Going. | Adela jeszcze nie jadła kolacji | Sklep przy głównej ulicy - Gdyńskie Centrum Filmowe

Adela jeszcze nie jadła kolacji | Sklep przy głównej ulicy

12:00 | Poniedziałek, 11 listopada 2019

Gdyńskie Centrum Filmowe

Film

12/14 zł

12/14 zł

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na cykl pt. „Dyskretny urok klasyki czeskiego kina”. Przegląd organizowany jest w ramach jubileuszu 60-lecia Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Poniedziałek, 11 listopada

Godzina 12.00

ADELA JESZCZE NIE JADŁA KOLACJI

Jest to parodia filmów kryminalnych. Reżyser wykorzystał kombinowane zdjęcia aktorskie z sekwencjami animowanymi. Jednym z bohaterów jest amerykański detektyw, Nick Carter. Wiemy, że to znany bohater popularnych powieści z przełomu wieków. W pastiszu Oldřicha Lipskiego sławny detektyw przybywa do secesyjnej Pragi, by rozwikłać zagadkę zniknięcia pewnego psa oraz odkryć tajemnicę mięsożernej rośliny. Bohater musi stawić czoła największemu wrogowi – ogrodnikowi.

Rok produkcji: 1977
Czas trwania: 105 minut


Godzina 18.00

SKLEP PRZY GŁÓWNEJ ULICY

„Sklep przy głównej ulicy” przeszedł do historii kina m.in. jako pierwszy zdobywca Oscara dla filmu środkowoeuropejskiego. Rok 1942, miasteczko na terenie tzw. państwa słowackiego. Miejscowe władze skrupulatnie realizują antysemickie przepisy o „aryzacji” żydowskiego majątku. Komendant Kolkocky proponuje szwagrowi, stolarzowi Antonowi Brtkowi, objęcie sklepiku przy głównej ulicy odebranego starej Żydówce. Nieco naiwny Tono i jego żona Evelyna są zachwyceni propozycją. Tono jednak zmieni zdanie, gdy zapozna się z prawdą o sklepiku.

Rok produkcji: 1965
Czas trwania: 128 minut

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej