Going. | Niewykrywalne – wykład performatywny - Galeria Miejska Arsenał

Niewykrywalne – wykład performatywny

17:00 | Sobota, 9 listopada 2019

Galeria Miejska Arsenał

Spotkanie

Free

Free

Niewykrywalne – wykład performatywny

⥁ 9/11, g. 17
⥁ prowadzenie: Szymon Adamczak

Wykład performatywny Szymona Adamczaka poświęcony jest problematyce rozwijania praktyki artystycznej wobec zagadnień związanych z HIV/AIDS w czwartej dekadzie epidemii. Jednym z głównych wątków wykładu jest temat „niewykrywalności" – kategorii odnoszącej się zarazem do poziomu wirusa we krwi, jak i ograniczonej widzialności tematyki związanej z HIV w sferze publicznej w Polsce. Artystę interesuje również doświadczenie ciała ustawicznie wytwarzającego złożoną (symbiotyczną) relację z wirusem oraz praca z artystycznymi genealogiami, dziedzictwem kulturowym i autofikcją.

„Będę mówił o formach pokrewieństwa, a może raczej powinowactwa, to bardziej właściwe słowo, bo nie chodzi wyłącznie o krew, tylko o więzi, w jakie nas, mnie i ciebie, splata wirus ludzkiego niedoboru odporności”.

Szymon Adamczak – pochodzący z Poznania artysta teatralny, mieszka na stałe w Amsterdamie. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Kolektyw 1a w Poznaniu. Studiował filozofię i historię sztuki w ramach MISH na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ukończył post-dyscyplinarny program magisterski dla praktyków teatru, DAS Theatre w Amsterdamie.

⥁ wydarzenie towarzyszące wystawie Kreatywne Stany Chorobowe: AIDS, HIV, RAK / 8.11 - 12.01 /

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej