Going. | Amazing Grace | Pokaz przedpremierowy - Kino Muza w Poznaniu

Amazing Grace | Pokaz przedpremierowy

18:15 | Niedziela, 10 listopada 2019

Kino Muza w Poznaniu

Film

12/18 zł

12/18 zł

Kino Muza zaprasza na wielką Arethę Franklin, we wspaniałym, ''nowym-starym'' ''AMAZING GRACE''! To niesamowity obraz ukazujący kunszt wokalu Franklin oraz epokowe wydarzenie sprzed 46 lat w LA – nigdy nigdzie nie pokazywane. Film ma swoją premierę w świecie właśnie teraz. Nazywany jest ''świętym Gralem Hollywood''.

-------------

[TERMINARZ PROJEKCJI]

Niedziela, 10 listopada | godz. 18:15 | Sala nr 1

-------------

[OPIS FILMU]

"AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN"
reż. Sydney Pollack | USA, 2018, 120 min.

Film w reżyserii Sydneya Pollacka to zapis dwóch nocy nagrań z 1972 r., kiedy Aretha Franklin stworzyła ''Amazing Grace'', jeden z najlepiej sprzedających się albumów muzyki gospel w historii. Obraz jest jednym z najsłynniejszych filmów, które nigdy nie trafiły do dystrybucji i nazywany jest Świętym Graalem Hollywood. Aretha Franklin, która zmarła 16 sierpnia 2018 r., blokowała możliwość pokazania filmu publiczności.

Film ma prawdziwie burzliwą historię. Ze względu na ograniczenia techniczne w latach 70. reżyserowi nie udało się zsynchronizować dźwięku z obrazem, w związku z czym porzucił 16 godzin nagrań i zajął się kolejnym dziełem. Jeden z producentów, Alan Elliot, nie potrafił jednak porzucić projektu. W 2007 r. zastawił swój dom, żeby wykupić taśmy od studia Warner Bros.

Nowe możliwości technologiczne pozwoliły wreszcie dokończyć ''AMAZING GRACE'', który miał mieć premierę w 2011 r., jednak piosenkarka pozwała Alana Elliota za wykorzystanie wizerunku bez jej zgody. Mimo że wokalistka nie miała żadnych zastrzeżeń co do treści filmu, jej prawnicy zablokowali pokazy na festiwalu Telluride w 2015 i 2016 r.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej