Going. | Źródło wiecznej młodości - pięć rytuałów tybetańskich. - Energia Studio Magdalena Prieditis

Źródło wiecznej młodości - pięć rytuałów tybetańskich.

19:00 | Środa, 6 listopada 2019

Energia Studio Magdalena Prieditis

Inne

30 zł

30 zł

5 Rytuałów Tybetańskich to sposób na odnalezienie wiecznej młodości

"Był pogodny dzień. Mężczyzna w średnim wieku spacerował po parku. Usiadł na chwilę na ławce obok pewnego starszego pana. Zaczęli rozmawiać. 70-latek opowiedział mu swoją historię, która stała się początkiem czegoś niezwykłego, co zmieniło życie obojga mężczyzn.

Starszy pan był pułkownikiem, stacjonującym kiedyś w Indiach. Od czasu do czasu spotykał tam tubylców, wędrujących z odległych regionów w głąb kraju. Kilku z nich opowiedziało pułkownikowi o specyficznej grupie ludzi żyjącej wysoko w Himalajach. Lamowie, czyli tybetańscy mnisi, przez tysiąclecia przekazywali sobie tajemnicę źródła młodości. Nie ukrywali swojego sekretu, ale też nie starali się go rozpowszechniać, choćby z tego względu, że klasztor był na całkowitym odludziu i mało kto wiedział o dokładnej lokalizacji tego miejsca. Dla opowiadających historię, klasztor i jego mieszkańcy byli swego rodzaju legendą. Mężczyźni, którzy tam trafiali, podobno w tajemniczy sposób odzyskiwali zdrowie i witalność.

Pułkownik zapewnił swojego rozmówcę, że odnajdzie kiedyś to miejsce. 70 –latek poleciał do Indii, wytrwale szukając legendarnego klasztoru. Po wielu trudach i przeprawie przez Himalaje znalazł siedzibę mnichów. Po trzech latach wrócił z „przepisem” na młodość. Jego przyjaciel spodziewał się wizyty starszego kolegi. W drzwiach ujrzał jednak nie staruszka o lasce, ale pełnego energii 40-latka. Uznał, że to jakiś żart. Dopiero po krótkiej rozmowie rozpoznał w nim pułkownika. Mężczyzna doznał całkowitej przemiany. Jak?

Będąc w klasztorze dowiedział się, że w ciele człowieka jest siedem ośrodków energii, które można zobrazować jako wiry. Hindusi nazywają je „czakrami”. Są to silne pola elektryczne, niewidoczne dla oka. Każde z nich skupia się wokół jednego z siedmiu gruczołów dokrewnych w układzie hormonalnym organizmu, a ich funkcją jest pobudzanie wydzielania danego hormonu przez konkretny gruczoł. Pierwszy wir otacza gruczoły płciowe, drugi trzustkę, obejmując cały brzuch, trzeci natomiast nadnercza, a jego centrum znajduje się na wysokości splotu słonecznego. Czwarty czakr otacza grasicę i okolice serca. Piąty znajduje się na wysokości szyi, okalając tarczycę, szósty związany jest ściśle z szyszynką i skupia się wokół tylnej części podstawy mózgu. Siódmy, ostatni wir, działa najwyżej, bo w okolicach przysadki mózgowej, czyli wokół przedniej części podstawy mózgu.

W zdrowym ciele wszystkie wiry poruszają się z dużą prędkością, dzięki czemu energia witalna może przepływać w górę przez układ hormonalny. Jeśli choćby jeden z wirów zwalnia obroty, wówczas cyrkulacja energii zostaje utrudniona, albo całkowicie zablokowana. Innymi słowy –następuje proces starzenia się organizmu i powstają choroby.

Najszybszym sposobem na odzyskanie młodości, zdrowia i witalności jest przywrócenie normalnego wirowania we wszystkich ośrodkach energii. Prowadzi do tego pięć prostych ćwiczeń. Lamowie nazywają je rytuałami. Każde z osobna jest pomocne, ale najlepsze efekty osiąga się wykonując cały zestaw."

Cała historia przedstawiona została w książce Petera Keldera „Źródło wiecznej młodości”. To on otrzymał wiedzę od swojego starszego przyjaciela i postanowił się nią podzielić z innymi.

Skorzystaj z warsztatów, by poznać tych pięć prostych, skutecznych ćwiczeń, które odmienią Twoje życie. Będziesz zdumiona/ zdumiony.
Warsztat pozwala na poznanie Pięciu Rytuałów Tybetańskich (Tybetańskich Ćwiczeń Odmładzających) – ich historii, prawidłowej techniki wykonania oraz ich wpływu na zdrowie – a także na poznanie podstawowych technik medytacyjnych i ćwiczeń oddechowych.
Skierowany jest do wszystkich osób które są zainteresowane własnym rozwojem, chcą poczuć się lepiej czy bardziej młodo i pragną samemu mieć większy wpływ na własne życie.

Cały program składa się z części teoretycznej i praktycznej nawzajem się przeplatających. Zajęcia są dostosowywane do umiejętności i doświadczenia każdego uczestnika. Nie są potrzebne specjalne predyspozycje, proszę tylko ubrać się w luźny strój.

Kiedy: 7 listopad 2019 r.
O której: 19:00
Jak długo: około 60 min
Za ile: 30,00 zł
Gdzie: Energia Studio Magdalena Prieditis
ul. Miodowa 57 w Szczecinie (Centrum Terapii Sensomotorycznej Sense)
Co ze sobą zabrać: wodę, matę i dobry nastrój ;)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej