Going. | Manufaktura Igraszka - konkurs dla dzieci na wykonanie zabawki - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Manufaktura Igraszka - konkurs dla dzieci na wykonanie zabawki

13:00 | Piątek, 1 listopada 2019

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Warsztat

Free

Free

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej, inspirowanej wystawą "Dary ze świata" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Każdy z nas miał swoje ulubione zabawki. Dla dorosłych są one wspomnieniem z dzieciństwa, a dla najmłodszych często bywają obiektem marzeń i planów na najbliższe spotkanie z przyjaciółmi. Bez względu na to ile mamy lat, to w pamięci każdego z nas pozostają te ulubione, jak np. pluszowy miś, lalka z warkoczykami, samochód zdalnie sterowany, klocki czy konik zrobiony przez dziadka. Z zabawkami wiążą się rozmaite wspomnienia wspólnych chwil spędzonych zarówno z rodzeństwem, rodzicami, jak i samotnych igraszek. Zabawka jest nie tylko przyjacielem i powiernikiem dziecięcych trosk, ale także wprowadza dziecko w pełnienie różnych ról społecznych. Odgrywa ona ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą. Zabawki dziecięce były i są ważnym atrybutem dzieciństwa.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat do udziału w konkursie plastycznym "Manufaktura Igraszka” na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej. Organizatorzy konkursu stawiają na recykling i naturę. Każdy projektant powinien do stworzenia swojego dzieła wykorzystać materiały (surowce) nadające się do ponownego przetworzenia i te naturalne dostępne w swoim środowisku (nasiona, liście, pióra, drewno, korek, muszle, kamyki). Wykonane zabawki powinny pełnić funkcję użyteczną, zatem muszą być sprawne i bezpieczne. Inspiracji do stworzenia własnych dzieł szukajcie na wystawie – „Dary ze świata” prezentowanej w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.

Na wszystkie prace czekamy do 1 listopada 2019 roku pod adresem:

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3
70-500 Szczecin
z dopiskiem „Manufaktura Igraszka"

Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 7 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Koordynatorka: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 4315 270
d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Regulamin:
https://muzeum.szczecin.pl/edukacja/konkursy/533-kosmiczna-podroz-dogonowie-i-ich-arka.html

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej