Going. | Inspektor Jass: Berlin Connection - 13 muz

Inspektor Jass: Berlin Connection

20:00 | Poniedziałek, 4 listopada 2019

13 muz

Koncert

Free

Free

Tym razem Inspektor Jass (Tomasz Licak) postanowił zajrzeć co dzieje się na scenach jazzowych Berlina. Pomysł wyjazdu do jednej ze światowych dzielnic jazzu podsunął doskonale znany szczecińskiej publiczności Radek Wośko. Muzycy postanowili zaprosić do współpracy dwójkę znakomitych muzyków mieszkających w Berlinie. W pierwszy poniedziałek listopada na scenie DK „13 Muz” wystąpią pianista Uri Gincel oraz kontrabasistka Anne Mette Iversen.
Uri Gincel Music to jeden z najbardziej rozchwytywanych i cenionych pianistów jazzowych Berlina. Jego styl jest mocno zakorzeniony w tradycji, ale wrażliwy i otwarty również na jazz współczesny. Jego gra jest dynamiczna, liryczna, pełna energii i mocy! Urodzony w Tel-Avivie, Gincel przybył do Berlina w 2009 roku i szybko stał się ważną postacią tej sceny jazzowej, Uri koncertował w świecie z wieloma projektami, w tym „Uri Gincel Trio” i „Bonaparte”. Studiował u znakomitych muzyków takich jak Arnie Lawrence czy Walter Blending Jr.
Anne Mette Iversen to duńska basistka, która wiele lat spędziła w Nowym Jorku, gdzie ukończyła renomowaną uczelnię jazzową The New School. W 2012 roku przeprowadziła się do Berlina by kontynuować swoją pracę. Nagrała 10 płyt jako lider, m. in prowadząc Norrbotten Big Band. Regularnie koncertuje w Europie i USA, jej główne projekty to „Anne Mette Iversen Quartet”, „Ternion Quartet”.

Organizator: DK „13 Muz”, Tomasz Licak
Koordynator: Tomasz Licak, licakmusic@gmail.com
Wstęp wolny

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej