Going. | Koncert: Oleszak/Jacobson/Jørgensen (Dania/Polska) - Klubokawiarnia Aquarium (Galeria Bielska BWA)

Koncert: Oleszak/Jacobson/Jørgensen (Dania/Polska)

19:00 | Niedziela, 10 listopada 2019

Klubokawiarnia Aquarium (Galeria Bielska BWA)

Koncert

25/30 zł

25/30 zł

Mamy wyjątkową okazję gościć improwizującą duńsko-polską grupę Oleszak/Jacobson/Jørgensen przy okazji ich koncertu na Krakowskiej Jesieni Jazzowej!

Witold Oleszak (PL) – fortepian
Tomasz Jacobson (PL/DK) – kontrabas
Peter Ole Jørgensen (DK) – perkusja

Witold Oleszak gra na fortepianie i fortepianie preparowanym, instrumentach własnej konstrukcji, ale też na tych zepsutych, niechcianych i nieoczywistych. Od roku 2003 rozwija autorską metodę twórczą o nazwie „Muzyka Prefabrykowana” (Pre-Fab Music System).

Tomo Jacobson to wywodzący się z Bielska-Białej kontrabasista rezydujący w Kopenhadze. Z ponad 30 albumami za pasem, Tomo współpracował z mistrzami muzyki improwizowanej takimi jak John Tchicai, Andrew D'Angelo, Lotte Anker, Mat Maneri, Adam Rudolph, Sun Araw, Mikołaj Trzaska i wieloma innymi. Jest również odpowiedzialny za Kopenhaską wytwórnię Gotta Let It Out.

Peter Ole Jørgensen to perkusista i kompozytor aktywny na scenie jazzowej i improwizacyjnej od lat 70. Był członkiem Global Guaranty Orchestra, Cockpit Music oraz Dane T.S. Hawk And His Great Mongo Dilmuns. Do grona jego współpracowników można zaliczyć takich artystów jak Peter Brötzmann (The Wild Mans Band) i Mats Gustafsson (Torden Kvartetten). Jest autorem muzyki do filmów i spektakli. Prowadzi również wytwórnię Ninth World Music.

Bilety:
25 zł przedsprzedaż
30 zł w dniu koncertu
(szczegóły wkrótce!)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej