Going. | Gdzie jest babcia? - 13 muz

Gdzie jest babcia?

18:00 | Niedziela, 17 listopada 2019

13 muz

Teatr

Free

Free

Przedstawienie pt. „Gdzie jest babcia” to najnowszy spektakl amatorskiej grupy teatralnej działającej od 10 lat jako Teatrzyk Satyryczny „Raz, Dwa, Trzy” przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego wieku w Szczecinie. Jest to autorska komedia ukazująca perypetie rodzinne związane z … pieniędzmi i różnymi na nie zakusami, a całą aferę prowokuje babcia. W jakim celu? To trzeba osobiście zobaczyć !

Teatr „Raz, Dwa, Trzy” działa głównie w środowisku seniorów, tematyka ich spektakli dotyczy sytuacji związanych z osobami w starszym wieku. Sami tworzą teksty, starają się sparodiować wady i zachowania charakterystyczne dla starszych ludzi. Kierownikiem zespołu jest Ryszard Lasota, natomiast kierowniczką artystyczną Anna Ogrodowicz.

Teatr ma już za sobą sześć spektakli: „Oto bajka”, „Kobieta a sprawa polska”, „Blaski i cienie starości”, „Był sobie dziad i baba”, „Przychodzi baba do…" oraz „Urodziny Dziadka”. Występy Teatrzyku Raz, Dwa, Trzy są przeznaczone dla seniorów, dlatego odwiedzają placówki skupiające starszych ludzi. Występują w domach pomocy społecznej, klubach emerytów i rencistów, w innych stowarzyszeniach oraz na imprezach organizowanych przez miasto.

Zespół brał wielokrotnie udział w imprezach organizowanych poza Szczecinem oraz w przeglądach amatorskich zespołów teatralnych:
W skład zespołu wchodzą aktorzy: Zygmunt Ban, Bożena Dyczkowska, Danuta Jagielska, Halina Jeżyńska, Ryszard Lasota, Iza Jurczenia, Anna Ogrodowicz, Wanda Smolińska, Anna Szymczak, Krystyna Wiernowolska, Lidia Załęska, Grażyna Wolska.

Wstęp wolny

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej