Going. | Zielnik miejski - warsztaty zielarskie - Skrzynka na bajki - pracownia i księgarnia dla dzieci

9 LISTOPADA 2019
W Skrzynce na bajki
ODBĘDĄ SIĘ:
WARSZTATY ZIELARSKIE
Miejski zielnik to projekt edukacyjno - warsztatowy, mający na celu pokazanie bogactwa dzikiej natury w zupełnie ucywilizowanej przestrzeni miejskiej. Botaniczne poszukiwania roślin zielnych rozpoczniemy od "parteru" czyli miejskiego trawnika po najwyższe piętra okazałych i sędziwych drzew.
Chcesz zobaczyć co w piszczy miejskiej trawie?
Zapisz się na warsztaty.

Tym razem spotkamy się w samym sercu Bydgoszczy. Warsztaty składają się z dwóch bloków programowych. Pierwszy obejmuje zajęcia plenerowe - spacer botaniczny na terenie Parku im. Kazimierza Wielkiego. Wprowadzimy Was w świat roślin zielnych i prozdrowotnych rosnących dziko na terenie parku oraz tych, które stanowią zamierzone nasadzenia i mimo tego, że potraktowane są jako rośliny ozdobne zawierają w sobie cenne dla człowieka składniki odżywcze i prozdrowotne.
Spacer potrwa 30 - 40 minut.

Następnie udamy się do przytulnej księgarni i tam poruszymy następujące tematy:
1. Ziołowe rarytasy jesieni - owoce, korzenie i nasiona wspomagające naszą odporność. Wykonacie dla siebie syropy z dostarczonych przez nas roślin.
2. Wróćmy do smaku z natury - degustacja herbatek ziołowych, omówienie ich działania. Wykonacie dla siebie jesienną herbatkę z naszych ziółek i owoców.
3. Co to jest infuzja, wywar, odwar - garść terminów odnoszących się do konserwacji, przetwarzania i przechowywania roślin zielnych.
4. Jesienne kiszonki i octy - rzecz o kiszonym buraku, topinamburze itd. Przewidziana degustacja kiszonek. Wykonacie dla siebie aromatyzowany ziołami ocet naturalny.
5. Miejski zielnik - usystematyzujemy i opiszemy zebrane podczas spaceru dzikie rośliny zielne.
6. Etnobotanik w kuchni - dzikie rośliny wykorzystanie we współczesnej kuchni.


Prosimy przygotować strój adekwatny do pory roku (może być chłodno podczas spaceru). Wszystkie materiały, opakowania i przybory do wykonania syropów, octów itd. zostaną dostarczone przez nas.

-------------------
Zapraszamy!
Przewidziana ilość miejsc: max. 8-10 osób.
Cena warsztatów: 100 zł / osoba

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację swojej obecności mailowo: makowelato@gmail.com

Macie pytania piszcie bądź dzwońcie.

Kontakt do nas: makowelato@gmail.com
tel. 721295152 (Kasia)
Nr konta bankowego:
MBank 48 1140 2004 0000 3902 7479 8409

www.makowelato.com

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej