Going. | Tajemnica oddechu - medytacje sufich - Namaste Joga

Tajemnica oddechu - medytacje sufich

12:00 | Sobota, 16 listopada 2019

Namaste Joga

Warsztat

od 210 zł

od 210 zł

"Oddech, będący tajemnicą istnienia, jest najważniejszy ze wszystkich rzeczy. To, jakie mamy ciało, nie ma z tym nic wspólnego. Jeżeli zyskujemy na wadze, uzyskujemy tylko cięższe okrycie; ale to oddech jest esencją naszego istnienia. Gdy oddech opuści ciało, będzie ono bezużyteczne. Stąd cała powaga naszego istnienia leży w oddechu."
Hazrat Inayat Khan

Dla sufiego oddech ma kilka aspektów: ten fizjologiczny, oczywisty dla każdego, psychologiczny (zwany też świadomościowym lub energetycznym) i metafizyczny (mistyczny). Podczas tego spotkania z oddechem, będziemy zgłębiać doświadczalnie każdy z nich, a już nawet spotkanie z aspektem fizycznym jest spotkanie z pewną tajemnicą…

Będzie okazja popracować z sufickimi medytacjami uważności, mantrami czy zanurzyć się w praktykę sufickich pranajam – pansi anfas (dosłownie: zatrzymanie oddechu), a to wszystko na drodze do głębokiego doświadczenia wewnętrznego spokoju na duchowej ścieżce, nazywanej przez sufich “drogą powrotną do siebie”.

Rozkład warsztatu:

12.00-15.00 – pierwsza część warsztatu
15.00-16.00 – przerwa
16.00-19.00 (19.15?) – druga część warsztatu

Cena: 210 zł za ten warsztat; 350 zł (zamiast 410 zł) w pakiecie z warsztatem jogi Agnieszki Wielobób dzień później pt. “Łagodna praca z powięziami w jodze”)

Miejsce: Namaste Joga, ul. Jana Pawła II 42, Szczecin
Informacje i rezerwacje: Telefon 502 506 869, mail anagraph@gmail.com

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej