Going. | Wieczory Filmowe z OFFicyną: Listopad arcydzieł - INKU Szczeciński Inkubator Kultury

Wieczory Filmowe z OFFicyną: Listopad arcydzieł

18:00 | Środa, 13 listopada 2019

INKU Szczeciński Inkubator Kultury

Film

Free

Free

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Listopad arcydzieł

Środy godzina 18:00
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.

W każdą środę listopada 2019 r. zapraszamy na niesamowitą podróż z twórczością Miloša Formana, Davida Lyncha, Paula Verhoevena i Krzysztofa Kieślowskiego, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.


Środa 06.11.2019 r. godz. 18:00
Słynny musical Miloša Formana

Słynny musical Miloša Formana, adaptacja broadwayowskiego przeboju. Główny bohater o polsko brzmiącym nazwisku przyjeżdża do Nowego Jorku, aby wstąpić do armii. Spotyka na swojej drodze grupę hippisów, którzy otworzą mu drzwi do zupełnie innego świata. Utwory muzyczne z tego filmu stanowią dziś absolutny kanon.


Środa 13.11.2019 r. godz. 18:00
Jeden z najbardziej szalonych filmów Davida Lyncha

Jeden z najbardziej szalonych i wywrotowych filmów Davida Lyncha, który jest uznawany za manifest filmowego postmodernizmu. Amerykański reżyser stworzył krwawy i przewrotny melodramat z niezapomnianymi kreacjami Laury Dern i Nicolasa Cage'a. Do historii przeszła kurtka ze skóry węża, będąca symbolem indywidualności i wiary w wolność jednostki.


Środa 20.11.2019 r. godz. 18:00
Najsłynniejszy thriller erotyczny wszech czasów
Najsłynniejszy thriller erotyczny wszech czasów w reżyserii Paula Verhoevena. To dzięki temu filmowi Sharon Stone stała się symbolem seksu drugiej połowy XX wieku. W trakcie aktu miłosnego w brutalny sposób zostaje zamordowany muzyk rockowy. Śledztwo prowadzi policjant z przeszłością, który wikła się w namiętny i śmiertelnie niebezpieczny romans z podejrzaną.


Środa 27.11.2019 r. godz. 18:00
Filmowe arcydzieło Krzysztofa Kieślowskiego

Filmowe arcydzieło Krzysztofa Kieślowskiego, które jest także ukrytym, filmowym esejem na temat kina. Jerzy Stuhr wciela się w Filipa Mosza, zaopatrzeniowca pracującego w zakładzie przemysłowym. Bohater jest zafascynowany amatorską kamerą i za pomocą nowego medium zaczyna podglądać rzeczywistość. Niestety piękna pasja ma też swoje ciemne strony.


Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.


Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach projektu „Pracownie Filmowe: Scenariusz na Życie” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ; Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej