Going. | Ltt/88 (Lotto / 1988) - Klub Alchemia

Ltt/88 (Lotto / 1988)

20:00 | Piątek, 6 grudnia 2019

Klub Alchemia

Koncert

30/35 zł

30/35 zł

LOTTO

Mike Majkowski – gitara basowa

Łukasz Rychlicki – gitara, gitara basowa

Paweł Szpura – perkusja

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki.

Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną �i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. Min. w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku, ELITE FELINE, zajęła pierwsze miejsce. Podobnie na portalu beehype, gdzie także głosowało kilkudziesięciu dziennikarzy. Większość rankingów wymieniało tą płytę w swoich zestawieniach na wysokich pozycjach, min. Nowa Muzyka, Noise Magazine, słuchacze audycji HCH, JazzSoul, Polityka, Kinkyowl, Polifonia, Gazeta Magnetofonowa.

Trzecia płyta zespołu, zatytułowana VV ukazała się w październiku 2017 roku, także nakładem wytwórni Instant Classic. Muzyka zawarta na tej płycie kieruje zespół w nowe rejony, zmieniło się też instrumentarium. Zespół często wykorzystuje brzmienie dwóch gitar basowych, zrezygnował też z używania kontrabasu. W 2019 roku ukazuje się Epka PIX, ukazująca inne oblicze zespołu, stworzona przy pomocy strzępków wcześniejszych nagrań i instrumentów elektronicznych. Nie została zarejestrowana podczas sesji na żywo, tak jak to było do tej pory.

LOTTO zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach takich jak: UNSOUND Festival w Krakowie, OFF Festival �w Katowicach, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen w Austrii, Densités we Francji, Kraak w Belgii (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego), Enjoy Jazz Heidelberg w Niemcy, ARTACTS Festival w St. Johann, Outernational Days Bucharest, Avant Art Wrocław / Warszawa, Umlaut Festival w Paryżu, Solidarity of Arts w Gdańsku.

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/pages/LOTTO/1498413413742477?ref=aymt_homepage_panel

WIKIPEDIA:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lotto_(band)


1988
1988 (Przemysław Jankowiak) – Pochodzący ze Szczecina, mieszkający obecnie w Gdyni producent, kompozytor, muzyk. Współtwórca duetu Syny, z którym wydał dwie płyty „Orient” oraz „Sen”. Autor solowej płyty „Gruda”. Pracował z wieloma czołowymi postaciami polskiej sceny hiphopowej oraz niezależnej, z jego produkcji korzystali m.in.
Lotto, Pezet, Rosalie., Włodi, Jetlagz, czy Kristen. Primeshit Quality.

http://facebook.com/1988synu
http://instagram.com/1988synu
http://soundcloud.com/1998synu

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

lotto88 (fot. Pawel Zanio & Filip Jurek)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej