Going. | PARA WINO & NOG & Dziarwa - Underground Pub

PARA WINO & NOG & Dziarwa

19:00 | Sobota, 15 lutego 2020

Underground Pub

Koncert

30 zł

30 zł

PARA WINO - (Darek "Para" Paraszczuk) - jedna z najbarwniejszych i najoryginalniejszych postaci na polskiej scenie niezależnej, gitarzysta basowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współpracował z ponad 20 zespołami , z którymi wydał 21 albumów, nie licząc „składanek”. Jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy.

W sierpniu 1981 roku zaśpiewał swój pierwszy w życiu koncert w składzie: “Para” - wokal, Piotr Chłosta - wokal, Grzesiek Baran - gitara, Piotrek Pisula - gitara i Grzesiek Jaszczak - perkusja. To było w Rowach nad morzem. Miesiąc później skończył 15 lat i trafił do punkowej kapeli SZOK jako basista. Przez całe lata 80te stale udzielał się we wrocławskim undergroundzie. Zagrał największe w Polsce festiwale: Jarocin ‘88 , ‘92 , ‘94 , Opole ‘88 , OMPP ‘87 i ‘88 , “Rock Pod Chełmcem” ‘87 i ‘88 , MSM ‘87 w Chojnowie i “Poza Kontrolą” ‘88 w Warszawie. Wystąpił na największych polskich koncertach charytatywnych: “Nasz Wspólny Świat” ‘88 i “Na Ratunek Armenii” ‘88. Na stałe grał z zespołami: TEO TIL (82-85), EXCESS (85), ZULU LAND NATALU (87), YANKO (87-90), POEROX (90), CELEJBREATION (91). W 1991 r. "Para" (g.bas) i "Młody" (wokal, gitara) reaktywowali SEDES wspólnie z Darkiem Wieczorkiem (perkusja). Z końcem 93 r. "Para" odszedł z SEDESU i od tej pory występuje solo pod szyldem PARA WINO. Debiutem było wydawnictwo "Charakteropatie" z 94 r, które okazało się sensacją i przez wielu jest uważane za jedną z najlepszych płyt w historii polskiego rocka. Drugą - tym razem autorską płytę - "Para" wydał w 95 r. Nosiła ona tytuł "P.W.D.A.R.N.P.Z" i przyniosła mu tyle samo fanów, co przeciwników. W latach 93-95 "Para" nagrywał wspólnie z takimi muzykami, jak “Anja Orthodox” z Closterkellera, “Titus” (Acid Drinkers), “Peter” (Vader), Darek Biłyk (TSA), “Golden” (Klaus Mitffoch), “Skuter” (Zwłoki), “Siczka” (KSU), “Kacper” (Proletaryat) i “Siwy” (Defekt Muzgó). Wśród tych nagrań były zarówno utwory "Pary", jak i piosenki wyżej wymienionych kapel, a nawet punkowe wersje... kolęd bożonarodzeniowych i przedwojennych polskich przebojów.
W sierpni 2017r. ukazał się najnowszy autorski album PARY WINO zatytułowany "Punk twoja mać".

NoG
Początki kapeli sięgają 1987 roku kiedy to bracia Mariusz i Piotr (Bunt) stworzyli kapele punkową o prowokacyjnej nazwie NAUKA O GÓWNIE.

2016 r.
Mariusz postanawia reaktywować kapelę. Pierwsze próby w nowym składzie odbywają się w Nowotomyskim Domu Kultury, jednak ze względu na brak wolnych terminów, nie są one zbyt częste. Wspólnie z Czaplą i Siwym adaptują nieużywane pomieszczenie gospodarcze i tam urządzają salę prób. W nowym składzie grają:

Mariusz - vocal
Klaudia - bębny
Siwy - bas
Czapla - gitara.

We wrześniu do zespołu dołącza Miro, który zajmuje się wszystkimi istotnymi i mało istotnymi sprawami kapeli - organizacją koncertów, PR itp...

2017

Próby odbywają się regularnie 2 razy w tygodniu, ćwiczymy granie starych kawałków. Dzięki kreatywności Czapli powstają nowe - Bieda, Alien, Wypijemy. Cały czas dociera się skład kapeli - ze względów organizacyjnych na bas wchodzi za Siwego Kacper. Miro zostaje rezerwowym basistą. Szykujemy się do pierwszej po reaktywacji trasy koncertowej, którą zagramy wspólnie z naszymi dobrymi znajomymi, zespołem Persona Non Grata.
W marcu w studiu "Underground" we Wrocławiu rejestrujemy trzy premierowe utwory: "Wypijemy", "Bieda" i "Współcześni niewolnicy". Na scenie debiutujemy 21.04.2017 w Apteka Pub w Krakowie. W grudniu Czapla wskakuje na bas, a na gitarę Jacek.

2018

W tym składzie gramy już do końca jeszcze kilkanaście koncertów. Historia drugiej NOG kończy się 15 września 2018 roku po koncercie w Nowym Targu. Wydaje się, że jest to ostateczny koniec kapeli.
W grudniu jednakże dochodzi do spotkania Mariusza z Olem, coś iskrzy i Mariusz postanawia spróbować raz jeszcze...

2019

W styczniu zaczyna się docieranie trzeciej odsłony NOG. Na basie przez chwilę pogrywa Damian, jednakże pokonuje go odległość. Za perkusją rozsiada się Paweł - tak jak Olo i Mariusz miejscowy chłopak z Nowego Tomyśla. W lutym skład się krystalizuje po przyjściu Zbycha. Zaczyna się szlifowanie materiału, a także tworzenie nowych numerów do tekstów Janka "Rottena" Chłopeckiego. W czerwcu gramy koncert na urodzinach Siwego w klubie Potok w Warszawie.
W lipcu rozpoczynamy nagrywanie EPki "Słowa i noże". W sierpniu i wrześniu gramy kilka koncertów i kończymy prace na EPką, która ma ukazać się jesienią.

Kapela gra w skladzie:

Mariusz - vocal https://web.facebook.com/mariusz.giglewicz
Paweł - bębny
Zbychu - bas, vocal
Olo - gitara, vocal
facebook.com/bartek.olekszy
Miro - rezerwowy bas, management https://web.facebook.com/profile.php?id=100005047155736

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej