Going. | VHS / Gdańsk / 12.12.2019 / Bunkier - Bunkier Club

VHS / Gdańsk / 12.12.2019 / Bunkier

19:00 | Czwartek, 12 grudnia 2019

Bunkier Club

Koncert

20 zł

20 zł

VHS powraca do Gdańska! Zespół wystąpi 12/12/2019 w Klubie Bunkier! Będą nowe utwory, będą niespodzianki, mamy nadzieję, że będziecie również i Wy! :)

VHS mimo iż są na początku swojej drogi, bo w obecnym składzie funkcjonują zaledwie od roku, to udało im się całkiem sporo osiągnąć. Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na ich młody wiek muzycznej intuicji.

Zwyciężyli w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty. Zostali wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, byli gościem specjalnym dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird. Prócz tego wystąpił m.in. w ramach Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie, L'ART Festiwalu, czy Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. We wrześniu 2019 zespół VHS został laureatem Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu, gdzie otrzymał główną nagrodę i został uhonorowany statuetką "Punkt Widzenia". W przerwach między występami zespół w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego pracuje nad materiałem na swój debiutancki album, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Pierwszą jego zapowiedzią jest utwór "Bez słów", który powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem. Z tym właśnie utworem zespół zaprezentował się końcem października w programie Dzień Dobry TVN.

---------------------------------------


PRZEDSPRZEDAŻ 20 PLN
W DNIU KONCERTU: 30 PLN

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej