Going. | J-co? Muzyczne osobliwości z Kraju Kwitnącej Wiśni - TR Warszawa

J-co? Muzyczne osobliwości z Kraju Kwitnącej Wiśni

18:00 | Niedziela, 8 grudnia 2019

TR Warszawa

Spotkanie

Free

Free

Akademia Radia Azja
J-co? Muzyczne osobliwości z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Wykład Artura Szareckiego i Mariusza Hermy pod patronatem tygodnika Polityka

Od ponad 50 lat w Japonii rozwija się niezwykle kreatywna i różnorodna scena alternatywno-eksperymentalna, znana z niekonwencjonalnego podejścia do zachodnich kanonów muzycznych. Przyjrzymy się temu, co się na niej zmieniło w przeciągu ostatnich dwóch dekad, prezentując wybranych młodych artystów, których muzyka przekracza utarte konwencje i burzy estetyczne normy. Zastanowimy się też, na ile ich podejście i dokonania różnią się od twórczości ich poprzedników. Opowiemy o eksperymentach z wokaloidami, nietypowych zastosowaniach tradycyjnych instrumentów, dekonstrukcjach popkultury, flirtach elektroniki z japońskim folklorem, oraz innych osobliwych zjawiskach, dzięki którym japońska muzyka wciąż nas zaskakuje.

Mariusz Herma - dziennikarz Tygodnika “Polityka” i założyciel serwisu beehype zrzeszającego około 100 dziennikarzy muzycznych z całego świata; pisuje i opowiada o kulturze japońskiej.

Artur Szarecki - badacz kultury współczesnej współpracujący z Uniwersytetem Warszawskim, od kilkunastu lat publikuje teksty o muzyce w różnych mediach cyfrowych; pasjonat kultury japońskiej.

Wykład jest częścią 3. Festiwal Radio Azja / 3rd Radio Asia Festival. Zapraszamy 8 grudnia do TR Warszawa.

Wstęp wolny!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej