Going. | Suity wiolonczelowe Bacha / Pokrzywiński - Bar Studio

Suity wiolonczelowe Bacha / Pokrzywiński

21:00 | Niedziela, 8 grudnia 2019

Bar Studio

Koncert

30 zł

30 zł

Niezależnie od pory roku, momentu dnia i okoliczności towarzyskich suity Bacha, od trzystu już lat, porządkują nasz wewnętrzny krajobraz. Wobec niepostrzeżenie zbliżającego się końca roku i nieuchronnego końca świata, spotkajmy się, by spędzić kilka dobrych chwil razem. Z Janem Sebastianem Bachem, trzema jego suitami, Tomaszem Pokrzywińskim i wiolonczelą.

Napełnicie się harmonią, zapomnicie o troskach doczesnego świata, a poniedziałek minie Wam w szczęściu.
Warto być w tym z nami.

_________________________________

J.S.Bach - Suity na wiolonczelę solo vol 2.

Nr 4 Es-dur (BWV 1010)
Nr 5 c-moll (BWV 1011)
Nr 6 D-dur (BWV 1012)

Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela barokowa
_________________________________

8 grudnia, 21.00
bilety normalne 40pln
bilety ulgowe po 30pln (dla uczniów, studentów, pracowników instytucji kultury oraz ngo’sów, osób z niepełnosprawnością)
do kupienia w Going.
_________________________________

Tomek Pokrzywiński

Urodzony w rodzinie o muzycznych tradycjach, rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w wieku siedmiu lat. Z biegiem czasu stopniowo poszerzał swój krąg zainteresowań muzycznych, dzięki czemu jest dziś nie tylko wiolonczelistą, ale również reżyserem dźwięku, aranżerem i animatorem.

Do zajęcia się wykonawstwem na instrumentach historycznych zainspirowało go spotkanie z jednym z prekursorów tego ruchu, wybitnym wiolonczelistą holenderskim Jaapem ter Lindenem. Od tej pory zgłębiał tajniki gry na wiolonczeli barokowej na licznych kursach oraz podczas studiów w Londynie - pod kierunkiem Alison McGillivray w Guildhall School of Music and Drama.

Współpracuje z czołowymi europejskimi zespołami muzyki dawnej - obecnie najczęściej można go usłyszeć jako pierwszą wiolonczelę w {oh!} Orkiestrze Historycznej i Holland Baroque. Wcześniej przez wiele lat współtworzył Arte dei Suonatori. Był też gościnnym koncertmistrzem w Academy of Ancient Music. Z orkiestrami tymi występował w najważniejszych salach koncertowych Europy, w Ameryce Północnej i w Azji, a także nagrywał dla takich wytwórni, jak Harmonia Mundi (USA), Alpha Records (Francja), Channel Classics (Holandia), BIS (Szwecja).

Poza grą na wiolonczeli angażuje się również w nowatorską działalność muzyczno-edukacyjną (wiceprezes fundacji Muzyka jest dla wszystkich i współtwórca Smykofonii) oraz menadżerską (dyrektor muzyczny Festiwalu Strefa Ciszy).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej