Going. | Pinokio - TR Warszawa / ATM Studio

Spektakl na podstawie głośnego tekstu Joëla Pommerata, adaptacji klasycznej baśni Carla Collodiego, w tłumaczeniu Maryny Ochab.

Uwaga! Nasz Pinokio NIE JEST:
o grzecznym chłopcu
o nauce pokory
o stawaniu się normalnym

Nasz Pinokio JEST:
o wiecznym pragnieniu wolności
o sile buntu
o granicach tożsamości, również cielesnej

Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę.
Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie ? do niepodległości. I ? prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników ? podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom.

Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.

Reżyseria: Anna Smolar
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Anna Nykowska
Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec
Światła: Rafał Paradowski
Wizualizacje: Filip Zagórski, VJ FX
Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk
Występują: Monika Babula, Magdalena Cielecka, Dominika Knapik, Łukasz Kos / Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz, Piotr Polak, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus
Spektakl dla widzów w wieku od 6 lat.
Premiera: 31 maja 2014

Joël Pommerat ? jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich - umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego ?Pinokio? to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.

U W A G A! Ze względu na specyfikę spektaklu zrezygnowaliśmy z numeracji miejsc na widowni spektaklu "Pinokio". Prosimy o zostawienie miejsc z przodu dla dzieci, a dorosłych zapraszamy do wyższych rzędów. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej