Going. | Koncert #324 WaqWaq Kingdom, Sarmacja - Pawilon

Koncert #324 WaqWaq Kingdom, Sarmacja

20:00 | Środa, 4 grudnia 2019

Pawilon

Koncert

20/30 zł

20/30 zł

Koncert odbędzię się w ramach 6tych urodzin LASu. (LAS #6)

WaqWaq Kingdom (JP) - japoński duet dj-ski w składzie Shigeru Ishihara (DJ Scotch Egg / Seefeel) i Kiki Hitomi (King Midas Sound). Performance Waq Waq to psychodeliczna mieszanka japońskiej muzyki tradycyjnej z jamajskim dancehallem, dubem, techno i rdzenną polirytmią soundtracków Nintendo. Ich teksty i wizualizacje nawiązują do mitologii shintoistycznej oraz festiwali matsuri, oddających cześć lokalnym bóstwom "Kama-sama". 15 listopada ukaże się ich nowa płyta Essaka Hoisa (nakładem wytwórni Phantom Limb).

phantomlimblabel.bandcamp.com/album/essaka-hoisa.

Sarmacja (PL) - to przede wszystkim dub - jakkolwiek nieortodoksyjny, autorsko ujęty. Wydana pod koniec 2018 roku przez Astigmatic Records płyta „Tutejsi” pokazała, że można za pomocą basu, pogłosu i repetycji nakreślić ducha wiejskich bezdroży, małomiasteczkowego letargu i łaskawie wstającego nad Polską każdego dnia słońca. Najnowszy album Sarmacji „Jazda Polska” ukaże się na początku 2020 nakładem londyńskiego Byrd Out. Mistyczne odloty, szalone szarże i radosne pieśni – sarmacki dub bez umiaru i z ułańską fantazją. „Jazda...” zyskała jeszcze więcej koloru dzięki obecności znakomitych gości - Kacha Kowalczyk znana z Coalsów i Muki zaśpiewała do dwóch piosenek, a legendarny duet The Orb zremiksował jeden z utworów z płyty. Tymczasem Sarmacja nagrywa trzeci album. Teraz już jako trio, wraz z wokalistką FLicker Fox, podążają w kierunku gęstego, tropikalnego powietrza i kojącego półmroku.

sarmacja.bandcamp.com/

Bilety:
1-dniowe: (20zł / 30zł)
3-dniowy karnet: (50zł / 60zł)

Koncert jest dofinansowany ze środków budżetowych miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej