Going. | DKF Zamek: Focus na A24 - Kino Pałacowe

DKF Zamek: Focus na A24

21:30 | Środa, 4 grudnia 2019

Kino Pałacowe

Film

12 zł

12 zł

W ostatnim cyklu DKF Zamek w tym roku przyjrzymy się amerykańskiej firmie produkcyjno-dystrybucyjnej A24, odpowiedzialnej za takie tytuły jak "Ex Machina", "Lady Bird" czy "Moonlight".

Premierowo pokażemy wyczekiwany "Lighthouse", "Mid90s", które w Polskich kinach można było dotychczas zobaczyć tylko kilka razy, a także reżyserską wersję "Midsommar. W biały dzień" Ariego Astera.

Widzimy się w Kinie Pałacowym!

4.12. LIGHTHOUSE
reż. Robert Eggers, Kanada, USA, 2019, 110’

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Język: angielski z polskimi napisami

11.12. NAJLEPSZE LATA (MID90s)
reż. Jonah Hill, USA, 2018, 82'

Trzynastoletni Steve (Sunny Suljic) czuje się przytłoczony duszną atmosferą rodzinnego domu w Los Angeles. Wychowywany przez samotną matkę (Katherine Waterston), skonfliktowany ze starszym bratem (Lucas Hedges) szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu w muzyce i deskorolce. W grupie kilka lat starszych, doświadczonych skaterów nie tylko zyskuje akceptację i odkrywa tajniki dobrej jazdy, ale również poznaje smak wolności oraz związanych z nią pokus i niebezpieczeństw.

Język: angielski z polskimi napisami

18.12. MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ - WERSJA REŻYSERSKA
reż. Ari Aster, USA, 2019, 171'

Obrzędy czas zacząć…ponownie.

Ari Aster, jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, przedstawia reżyserską, trzygodzinną odsłonę mrocznej baśni „Midsommar. W biały dzień”. W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, twórca skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.

Reżyserska wersja „Midsommar. W biały dzień” została sprowadzona do Polski na specjalne życzenie widzów przez firmę Gutek Film.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył oniryczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy: Florence Pugh („Lady M.”, „Małe kobietki”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”), Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”) oraz William Jackson Harper („Dobre miejsce”).

Język: angielski z polskimi napisami

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej