Going. | Młodzieżowy Klub Filmowy: "Joker" - DCF

Młodzieżowy Klub Filmowy: "Joker"

17:00 | Wtorek, 3 grudnia 2019

DCF

Film

12 zł

12 zł

Młodzieżowy Klub Filmowy to cykl dla uczniów, który jest okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Podczas spotkań MKF można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomym odbiorem sztuki. Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.00, szczególnie licealistów, a także uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.
____________________
3 grudnia (wt.), godz. 17.00
Bilety: 12 zł za okazaniem legitymacji szkolnej do kupienia na stronie http://www.dcf.wroclaw.pl/repertuar. Bilety w sprzedaży od 27 listopada.

Tym razem zapraszamy na spotkanie z „Jokerem” zdobywcą Złotego Lwa na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Film mający rodowód komiksowy, nie jest kolejnym filmem z bohaterami w maskach i barwnych strojach, ale doskonałym studium fascynacji złem i „ciemną stroną mocy”. „Joker” to historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC. Przedstawiony przez Todda Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Joaquin Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Na pełną emocji dyskusję po filmie zapraszamy szczególnie młodzież szkół ponadpodstawowych i uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

Prowadzący cykl: Tadeusz Kokurewicz – film traktuje jako jedną z najwyższych form sztuki, a jednocześnie, jako sposób lepszego zrozumienia świata – odsłaniający pewną prawdę o człowieku. W kinie pociąga go zarówno filmowy realizm o odcieniach naturalistycznych – z wczesnego kina Larsa von Triera, jak i spokojny artyzm filmów Bela Tarra. Podczas spotkań klubu dyskusyjnego przyjmie rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.

Rezerwacja miejsc dla grup: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=awOK70kHV48&feature=emb_title

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej