Going. | „Tam gdzieś musi być niebo" | European Cinema Night - Kino Nowe Horyzonty

„Tam gdzieś musi być niebo" | European Cinema Night

19:00 | Piątek, 6 grudnia 2019

Kino Nowe Horyzonty

Film

Free

Free

6 grudnia o 19:00 zapraszamy na European Cinema Night i przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Elii Suleimana – „Tam gdzieś musi być niebo” – nagrodzonego na festiwalu w Cannes.


Wstęp na seans na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w kasach kina.

European Cinema Night to wyjątkowy projekt prezentujący bogactwo europejskiej kultury filmowej. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem krytyka filmowego Adama Kruka, a wieczór zostanie zwieńczony bankietem w hallu kina.

O filmie:
Elia Suleiman to zaginiony członek Monty Pythona i duchowy kuzyn Marka Koterskiego. Spogląda na rzeczywistość z tą samą co oni inteligencją, nie tracąc humoru i wyczulenia na absurd. Jego punkt widzenia jest szczególny, bo palestyński. Wszystko, czemu się przygląda, zostaje naznaczone tożsamością – wyobcowaną, dziwiącą się, niepewną. „Tam gdzie musi być niebo” składa się z krótkich skeczy, które tworzą historię Suleimana (reżyser gra samego siebie) jadącego z Palestyny przez Paryż do Nowego Jorku. Mężczyzna jest obserwatorem coraz dziwniejszych zdarzeń, zyskujących dzięki jego spojrzeniu satyryczny rys. Krytyka spada tu m.in. na służby porządkowe, które robią wszystko tylko nie to, co powinny. Śmiech z rozdających kawę ratowników medycznych czy ganiających anioła policjantów okazuje się szczególnego rodzaju bronią w walce z obawą o narastającą militaryzację świata, która paradoksalnie potęguje poczucie braku bezpieczeństwa. Film otrzymał specjalne wyróżnienie na MFF w Cannes.
Tekst: Michał Piepiórka

Organizatorami European Cinema Night są Komisja Europejska oraz sieć kin studyjnych Europa Cinemas, do której należy także Kino Nowe Horyzonty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej