Going. | Języki przyszłości / Future Tongues - Nowy Teatr

Języki przyszłości / Future Tongues

19:00 | Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Nowy Teatr

Teatr

25 zł

25 zł

Punktem wyjścia Języków przyszłości jest mit o wieży Babel. Spektakl przepisuje ten mit na nowo, spekulując o tym, co może pozostać z komunikacji między ludźmi w przyszłości.
Spektakl nawiązuje także do pochodzącego z 1982 roku futurystycznego filmu porno Cafe Flesh, w którym na skutek wybuchu nuklearnego większość ludzkości traci popęd seksualny, ci zaś nieliczni, którzy go zachowują, performują akty seksualne na specjalnie zaaranżowanej scenie, na oczach zafascynowanej publiczności.

Rozumiejąc język jako praktykę ciągłego negocjowania różnic, spektakl przygląda się analogowym technologiom komunikacji, takim jak dotyk i mowa. Intymność – przyjemność i dyskomfort płynące z bliskości – jest tutaj wystawiana na pokaz. Funkcjonuje ona, jak język wychodzący z użycia, staje się reliktem przeszłości w bardzo szybko rozwijającej się kulturze cyfrowej.

Jakich form ucieleśnionej komunikacji potrzebujemy dziś? Kto ma, a kto nie ma prawa mówić własnym językiem? Czy potrafimy zaufać naszym zbiorowym zmysłom, zanim podporządkujemy się autorytetowi wiedzy i władzy?

Reżyseria, choreografia: Ania Nowak
Dramaturgia: Mateusz Szymanówka
Dźwięk: Justyna Stasiowska
Kostiumy: Grzegorz Matląg/ Wsiura
Światło: Jędrzej Jęcikowski
Czytanie tarota: Samuel Draper
Performans, kreacja:

Oskar Malinowski
Ania Nowak
Aleksandra Osowicz
Rafał Pierzyński
Jaśmina PolakPremiera: 06.12.2018
Czas trwania spektaklu: 1 godzina

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej