Going. | Co czytać dzieciom? - CzyTam Świat?

Zapraszam na kolejne, praktykowane od lat spotkanie, TYLKO DLA DOROSŁYCH.
Często na spotkaniach naszego cyklu, przy NAJwspanialszych dzieciach, nie ma czasu i sposobności, by o walorach książki lub książek powiedzieć tyle, by usatysfakcjonowało (mnie lub/i Was).
Zależy mi, byście ze swoimi dziećmi czytali dobre i wartościowe książki, ale też byście się przy nich nie nudzili. Takie właśnie książki Wam przedstawiam. Na tym popołudniowym spotkaniu porozmawiamy (a może nawet POBAWIMY SIĘ :) ) o serii książek, która wprasza się jako prezent gwiazdkowy. To "Jaś i Janeczka" ( ilustracja wykorzystana w grafice wydarzenia pochodzi właśnie z niej), napisana dziesiątki lat temu przez Annie M.G. Schmidt, zilustrowana przez panią Fiep Westendorp, przetłumaczona ( w wersji, którą zaprezentuje) przez Maję Porczyńską-Szarapę, a wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
Na przykładzie tej książki postaram się pokazać Wam przy kawie, w nienudny sposób, jak najsłynniejsza para holenderskich pięciolatków może wesprzeć wychowanie współczesnych polskich kilkulatków.
Zapraszam, przybywajcie, jeśli nie dlatego, że chcecie, to dlatego, że zobowiązani jesteśmy do tego spotkania, gdyż jest częścią naszego projektu finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
ZAPISY: tuczytam@op.pl. w temacie wpisujcie :DUZI NA LUZIK
Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej