Going. | Szkolenie "Wypieki na włoskie śniadanie" - Ashanti - Szkoła Kulinarna

Szkolenie "Wypieki na włoskie śniadanie"

10:00 | Środa, 19 lutego 2020

Ashanti - Szkoła Kulinarna

Warsztat

TBA

TBA

Szkolenie "Wypieki na włoskie śniadanie" - czyli tradycyjne wyroby drożdżowe, typu viennoiserie, które cieszą się coraz większą popularnością w polskich kawiarniach czy cukierniach. Uczestnicy zdobędą zarówno teoretyczną jak i praktyczną dawkę wiedzy, poznają różne rodzaje ciast, metody ich obróbki, formy, nadzienia, sposoby wykończenia i prezentacji wyrobów, a także dowiedzą się jak bilansować receptury i w jaki sposób zorganizować produkcję w swoim lokalu.

ZAPISY NA SZKOLENIE - http://www.ashanti.pl/pl/szkolenia/atelier-mistrzow-czekolady/item/650-wypieki-na-wloskie-sniadanie

W programie szkolenia m. in.:
- brioche veneziana (wenecka)
- cornetto italiano (wloskie)
- francuski croissant
- pain au chocolat
- danish w kilku odsłonach
- rogale pełnoziarniste
- croissant w wersji na słono
- włoskie panini i pizzette

Szkolenie prowadzą:

Gianluca Padula – Włoch z urodzenia, z wykształcenia inżynier biomedyczny po Politechnice w Mediolanie ukończonej w 2004 roku. W tym samym roku przeniósł się do Polski. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych (Ph. D.) w dziedzinie biologii molekularnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Od momentu uzyskania tytułu naukowego zaczął bardziej szczegółowo przyglądać się poszczególnym składnikom, z których składa się pożywienie (to słodkie i słone) po to, by potwierdzić, że efekty makroskopowe naszych doświadczeń kulinarnych są skutkiem dobrze zbadanych oddziaływań w skali mikro. Od kilku lat zgłębia tematykę związaną z mąką, wodą, solą i drożdżami, a bardziej ogólnie z cukiernictwem. Jego kulinarnym marzeniem jest przygotowanie swojego pierwszego panettone (w sposób naukowy!).

Marcin Zawadzki – jest absolwentem technikum gastronomicznego mieszczącego się przy ul. Poznańskiej w Warszawie. Tytuł inżyniera technologii żywności i żywienia człowieka zdobył na SGGW broniąc pracy dyplomowej na temat tradycyjnej włoskiej baby drożdżowej - panettone. Pasjonuje go chemia żywności i klasyczne włoskie cukiernictwo, przede wszystkim ze względu na swoją prostotę, tradycje oraz stosowanie wyselekcjonowanych produktów dobrej jakości.
W pracy wyznaje zasadę równowartości teorii i praktyki. Jest uczestnikiem i laureatem wielu konkursów, w tym np. Bartolomeo Scappi w Castel San Pietro Terme. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w restauracji Antica Corte Pallavicina uhonorowanej gwiazdką Michelin oraz w cukierni Sebastiano Caridi. Odbył szkolenia u takich mistrzów jak Stefano Laghi, Piergiorgio Giorilli czy Ezio Marinato.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej