Going. | Bokka - Palladium

BOKKA to bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt 2014 roku na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół po wyprzedanej pierwszej trasie koncertowej i występach na największych festiwalach w Polsce i za granicą wyrusza w jesienną trasę koncertową.

BOKKA od początku działa incognito, kierując uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze ? na swoją muzykę. Niespełna rok po wydaniu debiutanckiej, świetnie przyjętej płyty pt. ?Bokka?, mają za sobą występy m.in. na: Open?er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie i brytyjskim The Great Escape.

Wiadomo o nich bardzo niewiele. Ich debiutancka płyta wyraźnie zamieszała w środowisku muzycznym. Doczekali się dwóch singli ? ?Town Of Strangers? oraz ?Reason?, do których teledyski zrealizował wielokrotnie nagradzany duet PSYCHOKINO. Zyskali uznanie jednego z największych portali muzycznych na świecie Pitchfork, jako pierwszy polski artysta zostali ogłoszeni w line-upie tegorocznego Open?era, a liczba odsłon znakomitego teledysku do singla ?Town Of Strangers? przekroczyła 1 mln i 200 tys. i nadal rośnie. Personalia i dorobek BOKKI są celowo owiane tajemnicą, by ich muzyka mogła mówić sama za siebie.


BAASCH to ceniony młody producent, wokalista i kompozytor.
Jego debiutancka EPka ?Simple Dark & Romantic Songs? wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej.

Znany z charyzmatycznych występów Baasch otwierał koncerty Tricky?ego i Bloodgroup, wystąpił na wielu festiwalach, m. in. Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival, dołączając do czołówki polskich artystów.

Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego "Płynące Wieżowce". Baasch zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej. Zremiksował również utwory takich artystów jak Rubber Dots, czy Avtomat.

Występ Baascha w Palladium jest jednocześnie oficjalną inauguracją współpracy artysty z wytwórnią NEXTPOP.

Dzień wcześniej, 26 listopada, odbędzie się premiera teledysku do pierwszego singla ?Several Gods?, zwiastującego debiutancki album Baascha ?Corridors?, który zostanie wydany w lutym 2015 r.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej