Going. | Źródło V x Zajawa (Mordor Muzik, Torteks, Attaché, Mchy&Porosty) - Wyspa Tamka

Źródło V x Zajawa (Mordor Muzik, Torteks, Attaché, Mchy&Porosty)

20:00 | Sobota, 18 stycznia 2020

Wyspa Tamka

Koncert

25 zł

25 zł

Wiele razy ziemniaki ratowały ludziom życie. Tak jak teraz ratuje je prawda, którą pokazuje Źródło. Po dotknięciu świecącego kryształu możemy wreszcie się uspokoić, bo przyszłość przestaje być niewiadomą. Kończy się wyczekiwanie na sukces, który nigdy nie nadejdzie. Znika stres wywołany nadzieją, że może jeszcze coś osiągniemy. Przykładamy palec do kryształu i okazuje się, że do końca swoich dni będziemy pakować skarpety do pudeł albo podawać kanapki. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale jednak pozostaje rozczarowanie, bo przecież zawsze istniała szansa rzędu 0,000000001%, że jesteśmy następcami Steve’a Jobsa. Co gorsza, kiedyś istniała też nadzieja albo nawet pewność, że życie nabierze tempa. Idą święta, a to sprawia, że myśli wracają do okresu dzieciństwa. Czy kilkanaście lat temu, odbierając gameboy’a od Mikołaja, miałem pojęcie, że mam przejebane? Całkowicie wolny od czarnych myśli cieszyłem się, nie wiedząc jeszcze, że niebawem wkroczę do tak zwanego „poważnego życia”. Poważne życie okazało się waleniem flaszek za domem skwitowanych mandatem, totalnym niezdecydowaniem i ciągłym obliczaniem finansów, bo przecież w Polsce wypłata jest tak wymierzona, żeby ostatniego dnia miesiąca mieć 16 groszy na koncie. Oczywiście pojawiały się też urozmaicenia w postaci terrorystów wjeżdżających ciężarówką w ludzi na jarmarku albo wieśników, którzy ciągną dla zabawy psy za autem. Patrząc na to doszedłem do wniosku, że atrakcje dorosłych są jednak mniej poważne od dziecka bawiącego się swoimi kupami w wannie. To oznaczało tylko jedno - mój świetlany okres minął bezpowrotnie, a zwiększająca się z roku na rok świadomość dobijała tylko gwóźdź do trumny. Cecha, która podobno wynosi gatunek ludzki ponad inne zaczęła mi coraz bardziej ciążyć. Czarna myśl napędzała kolejną. Wymówienie „dzień dobry” w stronę sąsiada było porównywalne do pracy w kamieniołomie. Koniec się zbliżał i właśnie wtedy, podczas spaceru z psem, spotkał mnie ratunek. Na skwerku obok mojego domu (czyli pokoju za 700 zł) natknąłem się na dwóch meneli grających w szachy. Otaczało ich 3 policjantów wypisujących mandat za wiśniówkę pod blatem. Kiedy spojrzałem jeden z nich uśmiechnięty przestawiał pionka. Szkalowani, w zimnie i wietrze, bez pieniędzy, otoczeni pałami – grali sobie zadowoleni w szachy. Nie Dalajlama, nie Elon Musk. To menel przy szachownicy stał się moją prawdą.
Właśnie wtedy poszedłem po siatkę ziemniaków, a dwie najlepsze laski w mieście z jakiegoś powodu zgodziły się wziąć udział w tej niesamowitej sesji. Co więcej, modelem trzymającym ziemniaki jest sama głowa Zajawa Tattoo Wrocław, która jest współorganizatorem V edycji Źródła. A wiedzcie, że jak Prezesik za coś się bierze to impreza już nie jest zwykłą imprezą. Tym razem przejmujemy cały budynek.
NO I DO SEDNA PO TYM WSPANIAŁYM WYWODZIE.
Tym razem zagra:
Mordor Muzik, Attaché, Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty, Torteks i Winetu. O zespołach na razie nic nie piszę, bo wiecie, że są wyjebiste. Poza tym zespołów się słucha, a nie opisuje. Czekajcie na resztę info, bo zdarzy się jeszcze wiele.
Wjazd: 25 złotych (pamiętajcie, że terminala na oczy nie widzieliśmy).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej