Going. | Vasen Piparjuuri / Nmls - MÓZG Warszawa

Vasen Piparjuuri / Nmls

21:00 | Piątek, 28 listopada 2014

MÓZG Warszawa

Koncert

10 zł

10 zł

Vasen Piparjuuri od początku swej działalności scenicznej związany
z WEF oraz Fundacją Sztuka i Technologia. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną formę muzyczną. Współinicjator projektu MetaMusica.

Porusza się między stylistykami IDM a elektroniką eksperymentalną, swoją twórczość określa jako click&drill. Grał między innymi na WEF Events, FreeFormFestival, Tauron Nowa Muzyka, PR Radio Euro (Bis), Biennale WRO, Avant Art Festival, John Cage Year ? Lublin 2012 czy European Culture Congress.

Nmls (Piotr Michałowski) ? producent poruszający się po takich gatunkach jak Ambient, Downtempo, Chillout, Breakbeat, IDM, Glitch. Jego muzyka charakteryzuje się dużą ilością długich, harmonicznych dźwięków, prostych melodii i ciągnących się linii basowych okraszonych przetwarzanymi nagraniami terenowymi.

Aktywny na scenie od 2008 roku, występował zarówno w większych miastach w kraju jak i za granicą: Czechy, Niemcy, Chiny (w ramach projektu współpracy polsko-chińskiej ChoP). Jego muzyka pojawiała się na kilku kompilacjach, oraz w takich labelach jak Ohm Resistance (USA), Component Recordings (USA), Etalabel (PL). Wspomniane wydawnictwa były zarówno solowe jak i kooperacyjne - wspólnie z Grzegorzej Bojankiem jako Bojanek & Michałowski oraz wspólnie z Pawłem Ryttelem jako Ambot. W solowych produkcjach posługuje się także czasami pseudonimem De Form. W pierwszym kwartale 2015 roku planowane jest wydanie jego solowej czarnej płyty w Ohm Resistance, w którym wydawali m.in. Bill Laswell, Justin K. Broadrick, Scorn, Submerged, End.user czy Merzbow.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej