Going. | Archistoria. Opowieść o architekturze. - Warsztaty Kultury

Archistoria. Opowieść o architekturze.

13-26.01

Warsztaty Kultury

Sztuka

Free

Free

Już podczas najbliższych ferii zimowych będzie można obejrzeć w Warsztatach Kultury wystawę „ARCHISTORIA. Opowieść o architekturze”, która powstała w oparciu o książkę pod tym samym tytułem, zilustrowaną przez Studio Acapulco i wydaną w 2018 roku nakładem Wydawnictwa Muchomor. Bogactwo książki – zarówno w formie jak i treści stało się punktem wyjścia do ekspozycji. Na wystawie pokazane zostaną ilustracje i materiały zaczerpnięte z książki, w której autorka Magdalena Jeleńska przywołuje budynki, które stały się ikonami architektury, omawia materiały używane przez projektantów oraz najpopularniejsze formy architektoniczne. Na wystawie zaprezentowana zostanie również seria plakatów studia Acapulco z ilustracjami związanymi z architekturą.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Acapulco Studio – ilustratorki książki (Agata Dudek, Małgorzata Nowak), Magdalenę Jeleńską – autorkę książki oraz Aleksandrę Banaś i Joannę Kurkiewicz – kuratorki wystawy (Instytut Dizajnu w Kielcach). Szczegółowe informacje o warsztatach pojawią się 16 grudnia na stronie www.warsztatykultury.pl

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Kiedy: 13-26 stycznia 2020 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 oraz w weekend 18-19 stycznia 2020 w godz. 10.00-14.00.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, II piętro
wstęp wolny

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
Współorganizator: Instytut Dizajnu w Kielcach, Wzgórze Zamkowe

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej