Going. | Anima w Kosmosie. Historia polskiej animacji - Centrum Sztuki Filmowej

Anima w Kosmosie. Historia polskiej animacji

18:30 | Środa, 19 lutego 2020

Centrum Sztuki Filmowej

Film

od 12 zł

od 12 zł

W 2020 roku wybitny znawca polskiej animacji ●JERZY ARMATA● zaprosi nas na kolejny semestr Animy w Kosmosie. Historii polskiej animacji. Podczas sześciu spotkań od stycznia do czerwca spotkamy się z uznanymi animatorami Hieronimem Neumanem i Jerzym Kucią oraz dyrektorem Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Andrzejem Orzechowskim. Dodatkowo dowiemy się które animacje zostały przez cenzurę odstawione na półki stając się „półkownikami”, co z najlepszymi animacjami lat 80. ma wspólnego krakowska Piwnica pod Baranami oraz dlaczego w Japonii aż trzy razy wydawano DVD z polskimi animacjami do muzyki klasycznej.

Każdy z seansów to około dwuipółgodzinne spotkanie, gdzie autor kilkunastu książek dotyczących animacji, Jerzy Armata, konsekwentnie będzie przeprowadzał lekcje historii, bazując na swojej wiedzy i ponad 40 letnim doświadczeniu w branży. Każdemu ze spotkań towarzyszyć będzie prezentacja kilkunastu filmów krótkometrażowych i materiałów telewizyjnych, a gośćmi będą artyści – w tym legendarni twórcy animacji Hieronim Neumann, Jerzy Kucia, Andrzej Orzechowski.

Dlaczego „Anima w Kosmosie”? Polska animacja to uznana marka na całym świecie, czego najbardziej spektakularnym dowodem są oscarowe statuetki dla „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego oraz polsko-brytyjskiego „Piotrusia i wilka” Suzie Templeton czy nominacje do tej zaszczytnej nagrody dla „Katedry” Tomasza Bagińskiego oraz polsko-brytyjskiego „Twojego Vincenta” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Nasz cykl to sześć atrakcyjnych wieczorów, podczas których najlepszym polskim filmom animowanym, powstałych na przestrzeni ostatnich siedmiu dekad, towarzyszyć będzie komentarz eksperta oraz spotkania z autorami.

● PROGRAM:

→ 15.01, środa, godz. 18.30
✓ HIERONIM NEUMANN: W POSZUKIWANIU RÓŻNYCH BARW ANIMACJI
(!!!) Spotkanie z reżyserem Hieronimem Neumannem!

→ 19.02, środa, godz. 18.30
✓ ANIMOWANE „PÓŁKOWNIKI”

→ 18.03, środa, godz. 18.30
✓ JERZY KUCIA: DOKUMENTALISTA LUDZKICH WNĘTRZ
(!!!) Spotkanie z reżyserem

→ 15.04, środa, godz. 18.30
✓ PIWNICZNY DUET: ZYGMUNT KONIECZNY / ANDRZEJ WARCHAŁ

→ 13.05, środa, godz. 18.30
✓ ANIMASOC, CZYLI PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ
reż. Władysław Nehrebecki, Zdzisław Lachur, Wacław Wajser, Leszek Lorek
(!!!) Spotkanie z Andrzejem Orzechowskim, dyrektorem Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

→ 03.06, środa, godz. 18.30
✓ GRANIE NA EKRANIE

(!!!) ●JERZY ARMATA● zaprasza na wydarzenie - posłuchajcie!!!
https://youtu.be/iuz98jeCJOM

→ Polecamy ●KARNET● uprawniający do udziału we wszystkich spotkaniach w cenie 54 zł (tj. 9 zł od jednego seansu), doskonały także w formie prezentu świątecznego, dostępny w kasie kina Kosmos: kasa@kosmos.katowice.pl, tel. 32 258 05 08

→ Ceny biletów pojedynczych na spotkania:
14 zł normalny / 12 zł ulgowy
dostępne w kasie kina oraz na http://bit.ly/Anima_wKosmosie

→ Wszystkie szczegółowe informacje o programie + sprzedaż:
http://bit.ly/Anima_wKosmosie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej