Going. | Black River | Łódź - Magnetofon

Black River | Łódź

18:00 | Sobota, 4 kwietnia 2020

Magnetofon

Koncert

TBA

TBA

Black River to grupa, w skład której wchodzą muzycy znani z takich formacji jak BEHEMOTH, DIMMU BORGIR, ROOTWATER, GEISHA GONER, HUNTER, VESANIA, czy NEOLITHIC. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wokalisty Maćka Taffa, BLACK RIVER wraca do aktywności wydawniczej i koncertowej. Po entuzjastycznie przyjętym debiucie „Black River”(2008) i wydanej rok później znakomitej płycie
"Black'n'Roll”(2009), nadszedł wreszcie czas na kolejną odsłonę w postaci pełnometrażowego wydawnictwa i koncerty których zespół już nie może się doczekać. Od początku istnienia BLACK RIVER działa w niezmienionym składzie: Maciej Taff – voc Piotr „Kay” Wtulich – git Artur „Art” Kempa – git Tomasz „Orion” Wróblewski – bass Dariusz „Daray” Brzozowski – dr W listopadzie 2018, nakładem Mystic Prod. ukaże się na rynku trzy płytowy box zawierający całą dotychczasowa dyskografię BLACK RIVER pt."Black Box". W 2019 r. ukazał się najnowszy krążek grupy - "Humanoid".

Votum od wielu lat stanowczo buduje swoją pozycję na rynku muzyki post-progresywnej. Z czterema płytami długogrającymi na koncie dał się poznać jako zespół nie stroniący od eksperymentów mimo korzeni mocno zapuszczonych w metalowym brzmieniu.
Grupę tworzy sześciu muzyków pochodzących z Warszawy łączących rockowe granie ambientowe przestrzenie i – z każdą płytą – coraz większe dawki elektroniki. W 2016 roku pojawiła się na rynku świetnie przyjęta płyta :ktonik: z promującym ją teledyskiem „Satellite” Zespół nie próżnuje, w 2019 roku wydając dwupłytowy limitowany winyl zawierający poza płytą :ktonik: niepublikowane dotąd nagrania koncert :ktonik: Apocrypha, a także dwa utwory ze zbioru Live Sessions. Fani atmosferycznego rocka i metalu z pewnością kojarzą grupę, która w ostatnich latach aktywnie działa na scenach całej Europy, koncertując u boku takich tuz jak Opeth, Katatonia, Pain of Salvation czy Anathema wplatając w to trasy koncertowe min. z Anneke von Giersbergen, rodzime Riverside, australijskim Chaos Divine czy włoskim KingCrow.
Zespół przygotowuje się właśnie do wydania swojego kolejnego EP z materiałem zaprezentowanym podczas festiwali Euroblast czy rumuńskich Rock’n’Iasi i Maximum rock.

Więcej szczegółów wkrótce.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej