Going. | Poznajmy się jeszcze raz | Filozoficzna Środa z Gutek Film - Kino Muza w Poznaniu

Poznajmy się jeszcze raz | Filozoficzna Środa z Gutek Film

20:00 | Środa, 15 stycznia 2020

Kino Muza w Poznaniu

Film

od 12 do 18 zł

od 12 do 18 zł

''Film, któremu nie można się oprzeć'', ''Dowcipny i radosny'' – tak pisali krytycy po pokazach ''POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ'' w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada (poza Ardant i Auteuil’em wystąpił tu także Guillaume Canet) i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.

Filozoficzne Środy to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kino Muza w Poznaniu. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Patronat nad cyklem objął magazyn Filozofuj!

-------------

[TERMINARZ PROJEKCJI]

Środa | 15.01 | godz. 20:00 | Sala nr 1

-------------

[OPIS FILMU]

''POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ''
reż. Nicolas Bedos | Francja, 2019 | 115 min.

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater ''POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ'' gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat ''O PÓŁNOCY W PARYŻU'' i urzekającą niewinność ''AMELII''.

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru ''Belle Epoque'', bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

-------------

[ZWIASTUN]
https://www.youtube.com/watch?v=UOQC2-D0cH0


Spotkania prowadzi: dr Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, vloger (''Widma Marca'') doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, wykładowca UAP, redaktor ''Czasu Kultury'', współpracuje z centrum kultury ''Pawilon'' w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, posthumanizmu oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książki "Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności" (2015).

Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji miejsc

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej