Going. | Marcina Jaszczak i Olga Pelipas „Cherchez la femme” - Od Nowa

Marcina Jaszczak i Olga Pelipas „Cherchez la femme”

18:00 | Czwartek, 16 stycznia 2020

Od Nowa

Sztuka

Free

Free

Olga Pelipas – absolwentka Akademii Wzornictwa i Sztuk Pięknych w Charkowie. Studiowała na Wydziale Grafiki (Ilustracja książkowa) i na Wydziale Malarstwa Muralowego. W swoim dorobku ma zarówno wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

Marcin Jaszczak – absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Wydziału Edukacji Wizualnej. Dyplom obronił w 2013 roku. W 2002 roku ukończył także Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W swoim dorobku artystycznym ma trzy wystawy indywidualne „Malarstwo” w Galerii Sztuki i Atelier Maya w Toruniu (2019), „Malarstwo” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim (2007) oraz „Malarstwo i rzeźba” w Poddębickim Domu Kultury i Sportu (2006). Brał udział również w kilkunastu wystawach zbiorowych.

Wystawa „Cherchez la femme" czyli „szukaj kobiety". W swoich pracach artyści ukazują kobietę jako metaforę twórczej siły przyrody. Postaci oderwane są od rzeczywistości, pozostają w pretensjonalnych pozach. Artyści podążą za tradycją malarzy końca XIX wieku, dlatego wykonane w realistyczny sposób postaci są jednocześnie alegorią.

Wstęp wolny

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej