Going. | Jojo Rabbit (reż. T. Waititi) - przedpremiery - Kino Pod Baranami

Jojo Rabbit (reż. T. Waititi) - przedpremiery

19:00 | Sobota, 18 stycznia 2020

Kino Pod Baranami

Koncert

17/24zł

17/24zł

Jojo Rabbit (reż. Taika Waititi)
- pokazy przedpremierowe
sobota-niedziela, 18-19 stycznia 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy "Jojo Rabbit" - najnowszego filmu Taiki Waititiego, będącego satyrycznym obrazem II wojny światowej. Na ekranie Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Stephen Merchant oraz sam reżyser wcielający się w rolę… Adolfa Hitlera!

Wyróżniony Nagrodą Publiczności na Festiwalu w Toronto Jojo Rabbit, to satyryczny obraz II wojny światowej stworzony na podstawie powieści Christine Leunens "Niebo na uwięzi". Film ukazuje wojenną rzeczywistość oczami naiwnego, idealistycznego dziecka, zafascynowanego nazistowskimi symbolami, militariami oraz poczuciem wspólnoty, jakie daje przynależność do Hitlerjugend.

Taika Waititi, twórca "Co robimy w ukryciu", "Thor: Ragnarok" oraz "Dzikich łowów", o absurdalnej wojennej rzeczywistości opowiada w sposób daleki od powagi. Jego czarna komedia pełna jest slapstickowych żartów, rozśmieszających dialogów oraz humoru sytuacyjnego. Komediowy nastrój w "Jojo Rabbit" nie jest jednak kpiną z mrocznych czasów, lecz raczej sposobem na podkreślenie antywojennej i antydyskryminacyjnej wymowy filmu.


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)


O FILMIE:

JOJO RABBIT | JOJO RABBIT
reż. Taika Waititi, Czechy/Nowa Zelandia/USA 2019, 108’

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej