Going. | Smykowizje - styczeń 2020 - CSW Zamek Ujazdowski

Smykowizje - styczeń 2020

10:00 | Sobota, 25 stycznia 2020

CSW Zamek Ujazdowski

Warsztat

30 zł

30 zł

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
zbiórka w holu U-jazdowskiego

Przedsprzedaż online biletów rodzinnych na wydarzenia u wyłącznie przez stronę www.u-jazdowski.pl

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach sensoplastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)
Informacje udzielane są mailowo i telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

Zakup biletu związany jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka
i opiekuna, łączy się z akceptacją regulaminu wydarzenia, w tym wyrażeniem zgody na komunikację mailową w sprawach, dotyczących udziału w projekcie

Po co nam niebieski kolor? Czy należy się bać muzycznych wiedźm? Ile jest odcieni błękitu? Jakie melodie i rytmy mieszkają na wystawie? W styczniu 2020 roku zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkania z cyklu „Smykowizje”, czyli na dźwiękowe, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: „O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku” Bik van der Pol oraz „Itte katte” kolektywu Hyslom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów i performansów muzycznych Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych warsztatów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. Począwszy od stycznia 2020 roku spotykamy się dwa razy w miesiącu. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

Drugi rodzaj działań to performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas tych wydarzeń używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.

{Smykowizje} – miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

11/01 – „Wielki błękit”
warsztaty sensoplastyczne
Turkus, ultramaryna, indygo, kobalt, szafir to tylko niektóre z odcieni niebieskiego. Ta barwa przywodzi nam myśl bezchmurne niebo w słoneczną pogodę. Kolor niebieski wycisza, pozwala odpocząć. Podczas naszego spotkania dowiecie się, dlaczego na wystawie O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku zamkowe okna mają błękitną barwę. Podczas warsztatów będziemy eksperymentować z niebieskościami. Zanurzymy się w niebieski świat!
Prowadzenie: Aleksandra Rajska
bilety na godzinę 10.00 lub 11.00:https://bit.ly/2MDR9TO

25/01 – „Four woman for children”
Performans muzyczny na wystawie
Skrzypce, instrumenty klawiszowe, głos i perkusjonalia. Czy z pomocą tych brzmiących, "magicznych" rzeczy można opowiedzieć wystawę? Zobaczcie. I posłuchajcie. Cztery muzyczne "wiedźmy" (czyli kobiety, które o muzyce w i e d z ą wszystko) opowiedzą wystawy "O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku" i „Itte kaette. Tam i z powrotem” dźwiękami, rytmami, melodiami, improwizacjami i harmoniami. To będzie niezwykła, dźwiękowo-wizualna przygoda.
Wykonawcy:
Marta Grzywacz - głos
Aleksandra Bilińska - instrumenty klawiszowe, elektronika
Millenna Kamińska - skrzypce
Anna Kierkosz - perkusjonalia, prowadzenie
bilety na godzinę 10.00 lub 11.00: https://bit.ly/2QbdJp9

{Smykowizje – oprowadzania w nosidełkach}
pierwsza i trzecia środa miesiąca, godzina 13:00

Czy można uczestniczyć w kulturze, będąc na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, a jednocześnie zadbać o rozwój swojego dziecka? U–jazdowski zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci na specjalne przedpołudniowe oprowadzania z cyklu Smykowizje. To kolejna odsłona programu dla rodzin z dziećmi do lat 5 (zarówno w wózkach, nosidełkach, jak i na własnych nóżkach). Zapraszamy na oprowadzania po aktualnych wystawach, dostosowane do potrzeb i percepcji maluchów oraz wymagań i możliwości ich opiekunów. Spotkania w przestrzeni wystaw poprowadzą specjalnie przygotowani edukatorzy, w nieśpiesznej atmosferze, z otwartością na pytania i okazją do rozmowy i wspólnego przebywania dzieci i rodziców. Uwaga maluchów zostanie ukierunkowana na kształty, kolory i obiekty, ale także ruch i dźwięki, obecne na wystawach sztuki współczesnej i w przestrzeniach galerii w sposób szczególny. Oprowadzania odbywają się dwie środy w miesiącu.

Wstęp:
dla rodzica w cenie biletu na galerię (normalny bilet: 12 złotych)
dla dziecka – wstęp wolny

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Partnerzy medialni: CzasDzieci.pl, Qlturka, Miasto Dzieci, Polskie Radio Dzieciom

foto: Krzysztof Gajewski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej