Going. | Jojo Rabbit – przedpremiera - DCF

Jojo Rabbit – przedpremiera

20:00 | Sobota, 18 stycznia 2020

DCF

Film

od 13zł

od 13zł

Sezon Oscarowy, który elektryzuje wszystkich kinomanów wraca do DCF! Jak co roku z niekrytą przyjemnością pokażemy Wam najlepsze filmy tego sezonu według Amerykańskiej Akademii Filmowej. Będą to zarówno seanse przedpremierowe, seanse specjalne, jak i pokazy filmów krótkometrażowych. Przypomnimy też tytuły, których premiera kinowa już się odbyła, a dzięki nominacjom znów będzie o nich głośno. Szykujemy też – jak co roku – wiele niespodzianek, w tym nasze słynne oscarowe koperty, które szczęśliwcom przyniosą upominki i zaproszenia na następne oscarowe pokazy w DCF.

POKAZ „JOJO RABBIT”:

18 stycznia (sb.), godz. 20.00
Bilety: 13/16/20 zł I Online: https://www.dcf.wroclaw.pl/repertuar

„Jojo Rabbit” to satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi („Thor: Ragnarok”, „Dzikie łowy”) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.

Gdy niemiecki chłopiec znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. W pozostałych rolach: Rebel Wilson, Stephen Merchant, Alfie Allen oraz nagrodzony Oscarem Sam Rockwell.

Film o przyjaźni z Hitlerem, zabawnych nazistach, z żartami z Żydów i wojną w krzywym zwierciadle? Jeśli zrobiłby go ktokolwiek inny, można byłoby drżeć. Ale za sterami stanął Taika Waititi ("Co robimy w ukryciu" i "Thor: Ragnarok"). Widzom, zamiast oburzenia, pozostaje więc śmiech: niewygodny, nieokiełznany. Oczyszczający. (…) To pełna absurdalnego humoru satyra o antysemityzmie, nazizmie, fanatyzmie i innych grzechach śmiertelnych ludzkości. Ale film nie jest kpiną czy drwiną. Humor jest u Nowozelandczyka narzędziem rozbrajania okrucieństwa. Napędem dla dekonstrukcji absurdalnych założeń, uprzedzeń i fascynacji, które od zarania dziejów leżą u podwalin największych z tragedii, których doświadczała ludzkość. /Anna Tatarska, Onet/

2 nominacje do Złotych Globów: Najlepsza komedia lub musical, aktor w komedii lub musicalu; MFF w Toronto: Nagroda publiczności.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej