Going. | Jojo Rabbit @Spotkania Młodych Amatorów Kina #58 - Kino Pod Baranami

Jojo Rabbit @Spotkania Młodych Amatorów Kina #58

10:00 | Sobota, 25 stycznia 2020

Kino Pod Baranami

Film

12 zł

12 zł

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina #58
JOJO RABBIT (reż. Taika Waitit)

☛ sobota, 25 stycznia 202, godz. 10.00 || Kino Pod Baranami

Na pierwsze spotkanie w roku 2020 wybraliśmy film Jojo Rabbit. To wyróżniony Nagrodą Publiczności na Festiwalu w Toronto satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens „Niebo na uwięzi”, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Dzikie łowy) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.

POSZUKUJEMY GOSPODARZA SPOTKANIA
Szczegóły via PM.

● BILETY dla uczniów po 12 zł!
✓ bilety online ☛ TBA


● O FILMIE:
JOJO RABBIT | Jojo Rabbit
reż. Taika Waititi, Czechy/Nowa Zelandia/USA 2019, 108'
(in EN & DE with PL subtitles)

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. W pozostałych rolach: Rebel Wilson, Stephen Merchant, Alfie Allen oraz nagrodzony Oscarem Sam Rockwell.★ CZYM JEST SMAK ★
Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

"Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!"

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej